Wiadomości i blog

By maja 15, 2020 0 Komentarz

Jaki materac dla osób z nadwagą? Wskazówki doboru materacy dla osób puszystych

Jaki materac dla osób z nadwagą? Wskazówki doboru materacy dla osób puszystych

Podpowiemy Ci, jaką powinien mieć twardość, grubość i z jakiego materiału najlepiej, aby był wykonany.

Jak waga wpływa na dobór materaca?

Materac a masa ciała - czy należy brać ją w ogóle pod uwagę przy wyborze materaca? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, rozwiejemy Twoje wątpliwości - odpowiedź brzmi: jak najbardziej. To, ile ważysz powinno mieć tak naprawdę wpływ na trzy rzeczy podczas wyboru materaca - jego twardość, jego grubość oraz rodzaj materaca. Materac dla osoby puszystej musi spełniać trochę inne kryteria, niż dla osoby o niższej wadze. Jego nieprawidłowe dopasowanie niesie też poważniejsze konsekwencje. Źle dobrany materac dla osób z nadwagą może powodować bóle, a nawet przeciążenia kręgosłupa, problemy z bezsennością, wywołane długotrwałym uciskiem konkretnej partii ciała oraz gorsze krążenie w niektórych częściach ciała. Nie wspominając o tym, że źle dobrany materac dla osoby z nadwagą, może być po prostu o wiele mniej wytrzymały. Spokojnie, nie musisz panikować, jeśli czeka Cię właśnie zakup materaca. Przeprowadzimy Cię przez niego krok po kroku.

Jaka grubość i rodzaj materaca dla osób z nadwagą?

Standardowe materace mają przeważnie grubość od 15-20 cm. Materac dla osoby puszystej lepiej, aby był trochę grubszy i miał minimum 20 cm, a najlepiej ok. 25 cm. Równie istotny jest materiał materaca. Jeśli Twoim największym problemem są bóle pleców i ciała po nocy, idealnym rozwiązaniem będzie materac z pianki termoelastycznej. Pod wpływem ciepła i nacisku dopasowuje się ona do kształtu ciała, dzięki czemu dobrze podpiera kręgosłup w trakcie snu. 

Jeśli jednak w nocy często jest Ci gorąco i się pocisz, taki materac może nasilać te dolegliwości. Wtedy lepszy będzie materac z pianki wysokoelastycznej. Nie podwyższa ona temperatury ciała, a równie dobrze podpiera kręgosłup w trakcie snu. Warto, aby w obu przypadkach materac dla osób otyłych miał jednak sprężyny, które najlepiej podtrzymują ciało. Dzięki nim nawet przy dużej wadze, materac nie zacznie się z czasem zapadać i nie straci swoich właściwości.

Idealnym rozwiązaniem będzie materac hybrydowy, który jest połączeniem materaca sprężynowego oraz materaca wykonanego z pianki. Wiele osób uważa, że to najlepszy możliwy materac dla osoby z nadwagą, bo łączy wyjątkowo dobry komfort snu z bardzo dużą wytrzymałością.

Jaka twardość materaca dla osób puszystych?

Materac dla osób otyłych musi być dopasowany do ich dokładnej wagi. Twardość materacy oznacza się w przedziale od H1 do H4.  H1 oznacza najbardziej miękki materac, a H4 najtwardszy. W przypadku średniej wagi bardziej niż dopasowanie do masy ciała, pod uwagę bierze się osobiste preferencje - czyli to, czy wolisz miękki czy twardy materac. Jednak przy wyższej wadze warto brać już pod uwagę zalecenia producentów. Materac o twardości H1 jest przeważnie przeznaczony dla osób, które ważą nie więcej niż 60 kg. H2 to twardość przewidziana dla osób, które mieszczą się między 50 a 80 kg.

A jaki materac dla osób ważących ponad 100 kg będzie najlepszy? Zarówno ten o twardości H3, jak i H4. Stopień twardości H3 jest dla osób ważących między 70 a 110 kg. A H4, najwyższy stopień twardości, jest dedykowany osobom powyżej 100 kg. Wybierając materac dla osób otyłych zwróć też uwagę na swoje odczucia. Zbyt miękki materac nie będzie stanowił dobrego oparcia dla ciała, w tym kręgosłupa. Za twardy może je za to uciskać w trakcie snu i powodować nieprzyjemne drętwienia czy mrowienia ciała po przebudzeniu. Już wiesz, jaki materac dla osób ważących ponad 100 kg jest najlepszy. Teraz poznaj najlepsze modele.

Materac a masa ciała - najlepsze modele dla puszystych

Model SleepMed Hybrid Supreme Plus

- to materac hybrydowy, który łączy zalety materaca multipocket i piankowego. Zamknięte w niewielkich kieszeniach sprężyny sprawiają, że ugięcie materaca w jednym miejscu, nie powoduje jego podskakiwania w innym. Dzięki temu to idealny materac dla osób otyłych, bo niezależnie od Twoich ruchów w nocy, kręgosłup jest podpierany cały czas tak samo dobrze we wszystkich punktach i materac nie odgina się, ani nie zapada. Z kolei połączenie pianek sprawia, że Twój kręgosłup jest idealnie otulony w trakcie snu. Materac ma aż siedem punktów twardości, co oznacza, że Twoje ciało jest równomiernie podpierane w trakcie snu.

Model Curem.Zip

- ten materac hybrydowy ma górną warstwę pokrytą specjalną pianką hybrydową, która zmniejsza wyczuwalny nacisk materaca na ciało. Dzięki temu w trakcie snu materac dobrze wspiera Twój kręgosłup, ale masz wrażenie przyjemnej miękkości. Posiada on też specjalny system pochłaniania wilgoci, dlatego to idealny materac dla osoby z nadwagą, która często poci się w trakcie snu. Jego antybakteryjny pokrowiec, z dodatkiem minerałów o działaniu antybakteryjnym, zapewnia też dobrą higienę materaca.

Model Hilding Fandango

 - to twardy materac, przeznaczony dla osób ważących więcej niż 80 kg. Został on wzmocniony warstwami filcu oraz kokosa, które jeszcze bardziej zwiększają jego twardość oraz wytrzymałość. To jednak także materac hybrydowy, dlatego umieszczone w kieszeniach sprężyny gwarantują mu dużą wytrzymałość i odporność na odkształcenia czy zapadanie. Dlatego to idealny materac dla osoby puszystej, który będzie sprawdzonym zakupem na wiele lat i przez ten czas nie zmieni swoich właściwości.

Opracowanie: www.zdrowykregoslup.pl

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze