Wiadomości i blog

By listopada 22, 2021 2 Komentarz

Materace z kokosem - dla kogo są polecane?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Materace z kokosem - dla kogo są polecane?

Twój obecny materac jest zbyt miękki? A może szukasz nowego podłoża, które zapewni Ci zdrowy i efektywny sen każdej nocy? W takim razie koniecznie zwróć swoją uwagę na materace z kokosem, które są idealną opcją dla osób oczekujących twardej powierzchni i higienicznego środowiska do snu. Czym dokładnie charakteryzują się tego typu modele? 

Materace z kokosem - charakterystyka 

Materace z kokosem to nic innego jak standardowe podłoże wyposażone dodatkowo w kilkucentymetrową matę kokosową. Wytwarzana jest z włókna pozyskiwanego z orzecha kokosowego, które jest kolejno wulkanizowane i lateksowane - ma to na celu zwiększenie odporności na uszkodzenia oraz wydłużenie okresu użytkowania. Dzięki zastosowaniu tego typu maty w materacach, możemy uzyskać wiele dobroczynnych dla zdrowia właściwości. Przede wszystkim zapobiega ona rozwojowi roztoczy i pleśni wewnątrz wkładu, zapobiega odkształcaniu się podłoża, a także zwiększa jego twardość materaca bez utraty elastyczności. Warto również wspomnieć, że mata kokosowa nie wydziela toksycznych lub też szkodliwych substancji, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia - nawet w przypadku alergików. 

Zalety materacy z kokosem

Materace z kokosem to dobre rozwiązanie dla praktycznie wszystkich użytkowników, ponieważ posiadają wiele dobroczynnych właściwości, dzięki którym można w odpowiedni sposób zadbać o jakość swojego snu. Podstawową zaletą tego typu modeli jest utwardzenie podłoża, nie tracąc przy tym elastyczności i sprężystości, co będzie doskonałą opcją dla osób cięższych lub borykających się na co dzień z bólami kręgosłupa. Maty kokosowe przyczyniają się również do poprawy higieny materaca, ponieważ zapobiegają namnażaniu się bakterii, roztoczy czy innych mikroorganizmów. Dodatkowo, kokos wspomaga odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu, a także sprawia, że podłoże staje się bardziej odporne na odkształcenia, przez co może służyć przez wiele lat bez utraty swoich pierwotnych właściwości. 

Dla kogo materac z kokosem jest polecany?

Modele tego typu mają wiele zalet, a także bardzo dużo dobroczynnych dla zdrowia właściwości, dlatego też polecane są wielu użytkownikom. Z powodzeniem mogą być stosowane, np. w przypadku dzieci już od pierwszych dni życia, ponieważ materace dziecięce w skuteczny sposób zapobiegają powstawaniu lub pogłębianiu się wad postawy. Dobrym przykładem będzie tutaj model Hilding Kołysanka, który dodatkowo posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, dzięki czemu możemy być pewni, że ten produkt spełnia rygorystyczne standardy higieny i normy bezpieczeństwa. Materace z kokosem będą również dobrym wyborem dla seniorów czy też osoby ze schorzeniami kręgosłupa, ponieważ modele tego typu pomagają w zmniejszeniu napięcia mięśniowego, co pozwala na pełną regenerację w trakcie snu. Podłoża tego typu to również dobra opcja dla osób cięższych, ważących powyżej 80 kg, ponieważ dzięki naturalnej twardości produktu ciało użytkownika nie będzie się zapadać, a sylwetka zostanie utrzymana w prawidłowej pozycji przez całą noc. Warto również wspomnieć, że dla osób śpiących w pojedynkę najlepiej sprawdzą się materace 90x200, natomiast dla par dobrym wyborem będą materace 140x200 lub też materace 160x200.

Jaki materac z kokosem wybrać?

Na rynku obecnie dostępnych jest wiele materacy z podłożem, jednak które modele tak naprawdę są warte uwagi? Jednym z chętniej wybieranych modeli tego typu jest Hilding Lambada. Jego wnętrze stanowi 15-centymetrowy wkład wykonany ze sprężyn Pocket Plus, pianka wysokoelastyczna, lateks, a także oczywiście mata kokosowa. Dzięki takiemu połączeniu komponentów, model ten zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa, a także bardzo dobrą wentylację wewnątrz wkładu. Co ważne, produkt jest dwustronny, charakteryzujący się odmienną twardością po każdej ze stron, pozwalając użytkownikowi dopasowanie do indywidualnych preferencji. Dodatkowo, ten model to materac antyalergiczny, posiadający właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, przez co z powodzeniem może być stosowany przez alergików. 

Kolejnym modelem wartym uwagi jest Hilding Pasodoble, spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Posiada on status wyrobu medycznego I klasy, co oznacza, że właściwości tego modelu wykazują działanie wspierające proces rehabilitacji wad postawy. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowany przez osoby borykające się na co dzień z bólami kręgosłupa czy też osoby starsze. 

Wart rozważenia jest również Hilding Fandango, który oprócz maty kokosowej posiada w swoim wnętrzu również warstwę filcu. Zastosowanie tego typu rozwiązania podwyższa twardość materaca, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej elastyczności i sprężystości. Dodatkowo, produkt ten posiada status wyrobu medycznego, a jego jakość została potwierdzona przez Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 oraz Certyfikat jakości AEH.

Materac z matą kokosową - jak o niego dbać?

Pielęgnacja materacy z matą kokosową nie różni się zbyt wiele od dbania o standardowe modele. Aby cieszyć się najwyższą higieną snu, należy regularnie wietrzyć podłoże, co zapobiegnie rozwojowi bakterii i mikroorganizmów. Warto również pamiętać o częstym praniu pokrowca, jednak trzeba zastosować się do zaleceń producenta zawartych na metce. Bardzo istotne jest również unikanie zalania materaca, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na stan maty kokosowej. 

Wbrew powszechnej opinii materace z kokosem są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Modele tego typu to dobra opcja dla osób chcących zapewnić sobie optymalne podparcie całego ciała podczas snu, a także chcą wypoczywać w higienicznym, wolnym od alergenów środowisku. W takim razie już dziś sprawdź, jakie modele z matą kokosową są dostępne w lokalnych sklepach! 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Janina L

      nawet nie wiedziałam że takie rzeczy sa w materacach . . człowiek uczy się całe życie

    • Damian C

      Posiadam taki materac. Jest wyjątkowo wygodny. Polecam.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze