Wiadomości i blog

By września 22, 2017 1 Komentarz

Mata kokosowa w materacu i jej właściwości

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Mata kokosowa w materacu i jej właściwości

Choć mało kto o tym wie, mata kokosowa to jeden z najczęściej wykorzystywanych naturalnych komponentów w produkcji materacy. Tworzywo to podbija serca nie tylko miłośników ekologii ceniących sobie zdrowy i spokojny sen, ale również osób, które preferują nieco twardsze podłoże do odpoczynku. Z czego dokładnie składa się mata kokosowa i jaką rolę pełni w materacu?

Wnętrze materaca z kokosem

Na początku warto podkreślić, że mata kokosowa jest wyrobem w pełni naturalnym, co oznacza, że jest też wolna od środków chemicznych. Proces jej produkcji przebiega następująco: włókno z orzecha kokosowego są równomiernie rozprowadzane na powierzchni, a następnie poddawane igłowaniu, natryskiwane mleczkiem lateksowym, a na końcu przechodzą obróbkę termiczną. Należy pamiętać, że mata kokosowa tak naprawdę jest tylko jedną z warstw materaca, która dodaje produktowi odpowiednich właściwości. Najczęściej spotkać ją można w materacach z pianki wysokoelastycznej, z wkładem lateksowym lub sprężynowym.

Idealna twardość i wytrzymałość

Główną zaletą maty kokosowej jest to, że nadaje ona materacowi twardości, zatem idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają nieco większą wagę lub po prostu nie lubią spać na zbyt miękkiej powierzchni. Warto również zaznaczyć, iż dzięki zastosowaniu warstwy z kokosu, materac znacząco zyskuje na trwałości - mata kokosowa jest bowiem odporna na odkształcenia, co w dużym stopniu zwiększa żywotność materaca.

Właściwości antyalergiczne

Materace z kokosem charakteryzują się również bardzo dobrą cyrkulację powietrza - właśnie dlatego wilgoć jest z łatwością odprowadzana na zewnątrz, co uniemożliwia rozwój bakterii, grzybów czy pleśni wewnątrz wkładu. Co więcej, mata kokosowa, dzięki naturalnemu pochodzeniu, nie wywołuje reakcji alergicznych skóry i nie działa drażniąco na drogi oddechowe. Spanie na takim podłożu daje ponadto przyjemne uczucie świeżości i zmniejsza wydzielanie potu.

Dobre podparcie dla kręgosłupa

Ze względu na optymalną twardość, jaką zapewnia wkładowi mata kokosowa, kręgosłup jest idealnie podparty, a ciało użytkownika nie zapada się w materacu w czasie jego użytkowania. Takie podłoże, dzięki swoim właściwościom, może być w efekcie stosowane w zapobieganiu wadom postawy, może również sprawić, że te, które już istnieją, nie będą się pogłębiać, a nawet zostaną zniwelowane!

Materac z matą kokosową to inwestycja na lata - produkty tego typu są niezwykle wytrzymałe i bardzo odporne na odkształcenia. Doskonale sprawdzą się również w przypadku alergików i osób preferujących twarde podłoże do spania.

Komentarz do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Luzia Z

      polecam, tez mam materac z matą kokosową i śpi się bombowo wygodnie

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze