Wiadomości i blog

By maj 06, 2022 0 Komentarz

Jaki materac pojedynczy do łóżka jednoosobowego - 80x200, 90x200, 100x200 czy 120x200?

Jaki materac pojedynczy do łóżka jednoosobowego - 80x200, 90x200, 100x200 czy 120x200?

Na współczesnym rynku mamy dostęp do szerokiej oferty licznych produktów do spania. Wśród nich znajdziemy materac pojedynczy, wyróżniający się nie tylko wysoką jakością, ale również zróżnicowanymi cechami i właściwościami. Zatem, jak wybrać najlepszy model do łóżka jednoosobowego oraz co uwzględnić przy jego wyborze?

__________________
Przeczytaj również: Jak dopasować kołdrę i poduszkę do materaca?
Zobacz: Jak źle dobrany materac może wpłynąć na samopoczucie?
Odwiedź: Tani materac - czy warto go kupić?
__________________

Materac pojedynczy - jak go wybrać?

Na jakość i długość naszego wypoczynku w sypialni jednoosobowej wpływa wiele czynników, w tym odpowiednio komfortowe, a także prawidłowo dopasowane do nas podłoże do spania. Często jednak, z uwagi na metraż sypialni decydujemy się na wersalkę lub rozkładaną sofę - czy słusznie? Jak się okazuje, nie bardzo, gdyż tego rodzaju produkty nie wspierają sylwetki użytkownika. Najlepszym rozwiązaniem będzie materac do łóżka jednoosobowego, który został stworzony z najwyższej jakości materiałów. Przy jego wyborze pod uwagę warto wziąć przede wszystkim osobiste potrzeby i preferencje, w tym swój stan zdrowia, wagę, wiek czy twardość. Odpowiedni produkt jest w stanie prawidłowo dopasować się do anatomicznej budowy ciała użytkownika, przez co zapewnia najlepsze wsparcie dla kręgosłupa. Oprócz tego, przy wyborze podłoża do spania znaczenie ma rodzaj wypełnienia, pokrowiec i rozmiar. Standardowo, materac pojedynczy ma długość 200 cm, jednak szerokość może być zróżnicowana. Zatem, jak wybrać najlepszy model jednoosobowy z uwagi na rozmiar?

Materac 80x200

Pierwszym wariantem, który w dużej mierze jest dostępny na współczesnym rynku, stanowi materac 80x200. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących w komfortowy sposób wyspać się w sypialni z małym metrażem. Co więcej, jest dopasowany do większości ram standardowych łóżek, a także zapewnia wystarczającą ilość miejsca do wypoczywania. Nowoczesny materac pojedynczy 80x200 został wyprodukowany przy użyciu wysokiej jakości wypełnienia, w tym pianki (np. lateksowej lub termoelastycznej) lub sprężyn (np. kieszeniowych lub Multipocket). Oprócz tego, w ofercie znajdziemy modele hybrydowe, które są przede wszystkim dedykowane osobom wymagającym, a świetnym przykładem będzie SleepMed Hybrid Supreme Plus. Jednak materac do łóżka jednoosobowego o wymiarach 80x200 ma jedną wadę - nie zawsze sprawdza się u osób masywniej zbudowanych, a przyczyna tego jest zbyt mała powierzchnia.

Materac 90x200

Zdecydowanie częściej wybieramy materac 90x200, który stanowi świetne rozwiązanie do każdej sypialni jednoosobowej, w tym dziecka, nastolatka, osoby dorosłej czy seniora. Jest również przystosowany do niemalże każdego łóżka 90x200, w tym kontynentalnego, tapicerowanego czy drewnianego! Warto również zaznaczyć, że tego typu produkt sprawdzi się w każdej sypialni, niezależnie od jej metrażu. Oprócz tego gwarantuje wysokiej jakości wypoczynek oraz prawidłowe wsparcie sylwetki użytkownika na całej długości. Materac pojedynczy 90x200 jest dostępny w licznych wariantach pod względem twardości czy wypełnienia, dlatego każdy z nas jest w stanie znaleźć idealny dla siebie model. Świetnym przykładem będzie materac Fit.4.Sleep H2/H3, który wyróżnia się wypełnieniem piankowym i dwiema twardościami.

Materac 100x200

Poszukując idealnego podłoża do spania dla jednej osoby, nie da się nie wspomnieć o szerszym modelu, jakim jest materac 100x200. Jest on powszechnie dostępny na współczesnym rynku i posiada wiele zalet. Przede wszystkim niemal zawsze wyróżnia się podobnym wypełnieniem lub zastosowanymi połączeniami, co materace dwuosobowe, dzięki czemu jesteśmy w stanie cieszyć się zdrowym snem w komfortowych warunkach, a także mamy o wiele większy wybór wśród dostępnych modeli. Kolejną ich zaletą jest fakt, iż gwarantuje dużo miejsca, na co z pewnością nie będziemy narzekać. Jedna z ciekawszych opcji do łóżka jednoosobowego jest materac SleepMed Comfort, który świetnie sprawdzi się na stelażach z możliwością regulacji nachylenia oraz odznacza się 4 twardościami. W ofercie znajdziemy wiele modeli, które oferują zróżnicowane wypełnienie, cechy lub budowę. Jednak materac 100x200 nie jest bez wad, gdyż o ile zapewnia wysokiej jakości wypoczynek niemalże każdemu, tak nie sprawdzi się sypialniach z małym metrażem.

Materac 120x200

Materac 120x200 to zdecydowanie najszerszy materac do łóżka jednoosobowego. Z uwagi na to, gwarantuje nam najwięcej miejsca oraz najlepsze wsparcie całej sylwetki użytkownika. W ten sposób możemy cieszyć się spokojnym i zdrowym wypoczynkiem. Warto również zaznaczyć, że materac 120x200 jest dostępny w licznych wariantach z uwagi na wypełnienie, wśród których wyróżnia się modele piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Dostępne w ofercie produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz wykorzystaniem bezpiecznych materiałów, przez co wyśpi się na nich każdy - zarówno osoby młodsze, jak i starsze, a także alergicy. Jednak, w trosce o kręgosłup zaleca się przede wszystkim modele o prawidłowo dopasowanej twardości, gdyż zarówno zbyt miękkie, jak i twarde materace w niewłaściwy sposób wspierają nasz kręgosłup. Z uwagi na to warto bliżej przyjrzeć się produktom, takim jak Fit.4.Sleep H2/H3, które dodatkowo charakteryzują się dwiema twardości. Materace 120x200 to świetny wybór dla każdego, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że nie sprawdzą się w sypialniach z małym metrażem.

Materac do łóżka jednoosobowego - czym powinien się wyróżniać?

Na współczesnym rynku mamy dostęp do licznych produktów do spania, z czego każdy z nich posiada inne właściwości. Jak zatem znaleźć najlepszy materac do łóżka jednoosobowego? Warto tutaj skupić się przede wszystkim na budowie oraz oferowanych przez konkretny model cechach, które następnie dopasowujemy do osobistych potrzeb i preferencji. Jednak, w pierwszej kolejności warto wiedzieć, czym wyróżnia się poszczególne produkty do spania - w tym materace od Fit.4.Sleep oraz SleepMed.

Materac pojedynczy od Fit.4.Sleep

Komfortowy i przede wszystkim zdrowy wypoczynek w sypialni jednoosobowej zależy od odpowiednio dopasowanego podłoże do spania. Warto tutaj zwrócić uwagę na dostępne w ofercie materace Fit.4.Sleep, które zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów gwarantujących zdrowy i spokojny wypoczynek. Jednak to nie wszystko, gdyż na tle innych wyróżniają się swoją unikalną budową, dzięki której mogą zagwarantować dwie twardości - H2/H3 i H3/H4. Oprócz tego, modele takie jak Fit.4.Sleep H3/H4 wyróżniają się:

 • siedmioma strefami twardości,
 • właściwościami antyalergicznymi,
 • prawidłową cyrkulacją powietrza wewnątrz wypełnienia
 • pokrowcem typu lato/zima,
 • certyfikatem AEH

  Materac jednoosobowy od SleepMed

  Materac do łóżka jednoosobowego ma być przede wszystkim wygodny i prawidłowy sposób pełnić swoją rolę. Z uwagi na to, warto postawić na modele od SleepMed, które wyróżniają się od innych pod każdym względem! W jaki sposób? Przede wszystkim posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza, że mają właściwości zdrowotne potwierdzone restrykcyjnymi testami oraz badaniami medycznymi. Oprócz tego są w stanie zapewnić każdej osobie śpiącej w pojedynkę najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów sylwetki, a co za tym idzie - właściwe wsparcie kręgosłupa, a wszystko to dzięki unikalnemu wypełnieniu. Warto również zaznaczyć, że dzięki temu są w stanie drukować dolegliwości bólowe, a także minimalizować ryzyko pogłębiania się lub kształtowania schorzeń kręgosłupa. Aby móc znaleźć najlepszy materac pojedynczy, to warto przyjrzeć się oferowanym przez SleepMed produktom, takim jak SleepMed Natura Hybrid Plus, który jest ekologicznym rozwiązaniem do każdej sypialni. Co więcej, wszystkie dostępne produkty są higieniczne, antyalergiczne oraz charakteryzują się 4 lub 6 twardościami.

  Materac pojedynczy to produkt, który wybieramy, kierując się tylko osobistymi potrzebami i preferencjami. W ten sposób jesteśmy w stanie dopasować go w niemalże idealny sposób do siebie, tym samym gwarantując sobie najwyższej jakości wypoczynek w komfortowych warunkach.

  Napisz komentarz do artykułu

  Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze