Wiadomości i blog

By grudnia 23, 2021 4 Komentarz

Tani materac - czy warto go kupić?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Tani materac - czy warto go kupić?

Zakup podłoża do spania do sypialni to spora inwestycja, która dla niektórych osób może być problematyczna, jednak spanie na rozkładanej kanapie może niestety tylko przysporzyć bólu kręgosłupa czy nasilenia się alergii. Zatem czy warto kupić tani materac? Czy spełni on wszystkie oczekiwania użytkowników oraz zapewni zdrowy, a także spokojny sen każdej nocy?

Czy warto kupić tani materac? 

Ceny materacy bardzo często wahają się nawet o kilka tysięcy złotych, co wynika głównie z rodzaju oraz jakości zastosowanych komponentów, w związku z tym czy warto kupić tani materac? Najtańszymi modelami są podłoża z wnętrzem wykonanym na bazie sprężyn bonellowych, połączonych ze sobą przy pomocy drutu. Wyróżniają się one bardzo dużą elastycznością, jednak niestety nie reagują jedynie w miejscu nacisku, przez co nie zapewniają użytkownikowi optymalnego podparcia dla całej sylwetki, które jest kluczowe dla pełnej regeneracji całego ciała podczas snu. Ceny tego typu podłoży zaczynają się już od kilkuset złotych, jednakże taka oszczędność może się mocno odbić na zdrowiu użytkownika. Stosunkowo tanie są również materace zbudowane na bazie pianki poliuretanowej, jednak modele w niższej cenie zazwyczaj charakteryzują się zdecydowanie mniejszą gęstością pianki oraz będą dość niskie, przez co użytkowanie przez cięższe osoby będzie bardzo niekomfortowe. Warto tutaj wspomnieć, że podłoże dla osoby dorosłej powinno mieć grubość min. 15-16 cm, co pomoże zapewnić dobre podparcie dla całej sylwetki, a także uniknąć odkształceń oraz utraty właściwości. Zdecydowanie lepszą, jednak nieco droższą opcją, będą modele z wkładem wykonanym na bazie sprężyn kieszeniowych, ponieważ wyróżniają się sprężystością oraz elastycznością punktową. Cena materaca jest uzależniona głównie od zagęszczenia sprężyn, a także grubości pianki. 

Jak znaleźć materac w niskiej cenie?

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele rodzajów materacy, które różnią się od siebie nie tylko właściwościami, wynikającymi z rodzaju zastosowanego wypełnienia, ale także ceną. Jak zatem wybrać dobry jakościowo model, który nie będzie drogi? Ile powinien kosztować dobry materac? Przede wszystkim warto na początek rozeznać się w dostępnych ofertach, ponieważ może okazać się, że wybrany model może być o kilkaset złotych tańszy w sklepie internetowym w porównaniu do stacjonarnego. Właśnie dlatego dobrze jest zrobić porządny research online i wybrać materace, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Mając wątpliwości, można skorzystać z porad specjalistów poprzez czat dostępny na wybranej stronie www. Następnie w celu przetestowania oraz upewnienia się, że te konkretne modele będą zapewniać optymalne podparcie dla całej sylwetki oraz wysoki komfort wypoczynku, warto odwiedzić jeden z salonów partnerskich, gdzie można przetestować poszczególne produkty. Wiedząc już, który model będzie najlepiej spełniał nasze oczekiwania, można wyszukać je online w ofercie sprawdzonego i zaufanego dystrybutora. Bardzo często sprzedawcy udzielają 5 lub 10% dodatkowego rabatu nawet na promocyjne materace, dlatego też można kupić wysokiej jakości podłoże do spania w niskiej cenie. 

Dobry materac, czyli jaki? 

Dobry materac powinien być nie tylko idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, ale także powinien zapewniać zdrowy i komfortowy sen. W związku z tym przed zakupem należy się zorientować, czy wybrany model będzie zapewniać całej sylwetce optymalne podparcie, dzięki czemu możliwa jest efektywna regeneracja mięśni i całego organizmu w trakcie snu. Właśnie dlatego w zdecydowanej większości podłoży dostępnych na rynku zastosowano 7 zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają odpowiednie ułożenie dla wszystkich partii ciała. Jest to szczególnie ważne dla osób borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa. Bardzo ważnym aspektem, który powinien posiadać dobry materac, są właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, pomagające zapobiec nie tylko powstawaniu uczuleń czy alergii skórnych, ale także uniemożliwiają gromadzenie się kurzu i roztoczy wewnątrz wkładu. 

Najlepsze materace do spania w niskiej cenie

Jaki zatem model wybrać, by był nie tylko tani, ale również zapewniał użytkownikowi zdrowy sen? Dla osób ceniących sobie twarde podłoża, dobrą opcją będzie Hilding Step, którego cena - nawet w rozmiarze 160x200 - jest niższa niż 1000 zł. Materac ten doskonale sprawdzi się między innymi w przypadku par, ponieważ elastyczna i sprężysta powierzchnia nie przenosi żadnych drgań, które mogłyby wybudzić partnera. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu 7 stref twardości, jest on dobrą opcją dla alergików czy seniorów. Minimalnie droższym modelem jest Hilding Fandango, który posiada zdecydowanie dużo więcej właściwości niż wcześniej wymieniony materac. Jest to podłoże dwustronne, charakteryzujące się inną twardością z każdej strony, dzięki temu można je z łatwością dopasować do zmieniających się oczekiwań użytkownika. Może być z powodzeniem stosowane wśród osób starszych czy też tych, borykających się z bólami kręgosłupa, ponieważ posiada status wyrobu medycznego. Oznacza to, że spełnia zasadnicze wymagania dotyczące bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz środowiska.  

Dobór materaca do potrzeb użytkownika

Jaki jednak powinien być dobry materac, by zapewniał zdrowy i komfortowy sen każdej nocy? Dobierając idealny model do swojej sypialni, warto zwracać uwagę na kilka podstawowych aspektów, ułatwiających dopasowanie danego podłoża do potrzeb oraz oczekiwań użytkownika. Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma twardość powierzchni - dobiera się ją na podstawie wagi osoby śpiącej. W związku z tym dla dzieci i młodzieży o wadze do 60 kg dobrą opcją będą modele miękkie, dla użytkowników ważących między 60 a 80 kg sprawdzą się średnie podłoża, dla tych, którzy ważą od 80 do 100 g powinni wybrać twarde materace, natomiast dla osób powyżej 100 kg dobrą opcją będą bardzo twarde. Kolejną kluczową kwestią jest rozmiar powierzchni do spania, która jest uzależniona głównie od tego, czy będzie na niej spała jedna czy dwie osoby. Dla użytkowników wypoczywających w pojedynkę najlepiej sprawdzą się materace 90x200 oraz materace 100x200. Jak jednak dopasować odpowiednie wymiary łóżka dla pary? Przyjmuje się zasadę, że każda z osób powinna mieć do dyspozycji powierzchnię o minimalnej szerokości 70 cm. W związku z tym do sypialni małżeńskiej dobrym rozwiązaniem będą materace 140x200 oraz materace 160x200. 

Czy materac musi być drogi? Niekoniecznie! Przed zakupem warto porównać oferty dostępne na rynku i przetestować wybrane modele, by jak najlepiej dopasować je do swoich preferencji. Warto pamiętać, że zdecydowanie wygodniej i taniej kupić przez internet, gdzie bardzo często można otrzymać dodatkowy rabat. 

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Ireneusz H

   "Jesteśmy zbyt biedni żeby kupować tanie rzeczy" pamiętajcie zanim kupicie jakiegoś bubla!! Dobry materac to dłuższe i lepsze życie uwierzcie mnie

  • Weronika N

   Ja powiem tak - jak się dobrze dobierze materac, to cena nie gra roli :) najważniejsza jest wygoda, cena jest na 2 miejscu

  • Teresa B

   eee tam ja kupiłam najtańszy jaki macie na stronie i też jest dobry nie musi być drogo żeby było dobrze !

  • Krzysztof D

   Lepiej kupic drogi i miec na lata niz tani i wymieniac co rok!

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze