Wiadomości i blog

By września 26, 2023 4 Komentarz

Aromaterapia w domowym wydaniu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Aromaterapia w domowym wydaniu

Aromaterapia to wspaniała technika, za pomocą której możemy przemienić nasz dom w niezwykłe miejsce. To wszystko za sprawą olejków eterycznych, które mają cudny zapach i których właściwości pozytywnie na nas wpływają. Dowiedz się, jak najlepiej wykonać aromaterapię w domowym wydaniu!________________

Przeczytaj również: Jakie akcesoria sypialniane pomogą nam zasnąć?
Zobacz: Jak podnieść jakość snu z kakao?
Odwiedź: Kwiaty doniczkowe do sypialni - cz to dobry pomysł?
__________________

Co to jest aromaterapia?

Z pewnością zetknęliśmy się już wcześniej z nazwą aromaterapia, która ciągle cieszy się dużą popularnością. Mogliśmy jednak nie zdawać sobie sprawy z tego, jak wiele korzyści posiada. Nie każdy też wie, jak bogata jest jej historia – od dawien dawna ludzie wykorzystywali drogocenne olejki i cieszyli się pięknymi zapachami. Na przestrzeni czasu aromaterapia została uznana za odłam medycyny alternatywnej. Może być jednak użytkowana przez każdego, kto pragnie skorzystać z pozytywnych właściwości olejków eterycznych. Aromaterapia dosłownie oznacza leczenie zapachem. Jej nazwa została zaczerpnięta z języka francuskiego. Określa różne techniki wykorzystania olejków, które mogą korzystnie zadziałać na organizm człowieka. Może służyć do różnych celów. Jednym sprawdzi się przede wszystkim jako forma relaksu, dla innych zaś przyda się do pozbycia się nieprzyjemnych dolegliwości. Podstawą aromaterapii jest wykorzystanie naszego zmysłu węchu, co następnie przyczynia się do pobudzenia całego organizmu.

Zalety aromaterapii

Jednym z powodów, dla których aromaterapia wciąż cieszy się znaczną popularnością, jest fakt, że zapewnia niezwykle pozytywne efekty. Używając jej technik w odpowiedni sposób, możemy skutecznie odprężyć ciało czy zredukować dyskomfort. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele olejków eterycznych. To kolejny atut, jako że dzięki temu każda osoba może odnaleźć dokładnie taki aromat, jakiego w danym momencie potrzebuje. Co więcej, leczenie zapachem to naturalna, bezpieczna technika. Może być wspaniałą alternatywą dla innych metod. 

Aromaterapia olejki - jakie wybrać? 

Należy pamiętać, że kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniego olejku eterycznego. Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć za pomocą aromaterapii. Jeśli na przykład zależy nam na pobudzeniu i poprawie humoru, postawmy na olejek z pomarańczy, bergamotki, wanilii czy rumianku. Kiedy jednak naszym celem jest zrelaksowanie się i poradzenie sobie z problemami z zaśnięciem, koniecznie wybierzmy olejek lawendowy, różany lub geraniowy. Olejki eteryczne mogą również być wykorzystane podczas walki z różnymi dolegliwościami, takimi jak na przykład ból gardła, na który sprawdzi się świetnie olejek szałwiowy. Na pewno widzimy, że inne olejki będziemy chcieli używać wieczorem, a inne rano. Warto wziąć to pod uwagę i dopasować olejek tak, aby jak najlepiej nam służył w danym momencie. 

Aromaterapia w domu - jak to zrobić? 

Na pewno nie pożałujemy wprowadzenia aromaterapii do naszego domu. Zanim to jednak zrobimy, warto zapoznać się z tym, jakie techniki leczenia zapachem są dostępne. Poszukując ich, bez wątpienia zetkniemy się z dyfuzorem zapachowym, który jest idealnym rozwiązaniem do mieszkania. Dyfuzor to niezbyt duże urządzenie, którego zadaniem jest rozprowadzanie wokół zapachu. Jeśli do jego środka wlejemy kilka kropel olejku eterycznego, rozniesie on jego aromat po całym domu. To wspaniały sposób, dzięki któremu wszyscy domownicy mogą cieszyć się tym pięknym zapachem. Dyfuzor możemy postawić w przechodnim pokoju, tak aby mógł dotrzeć do jak największej przestrzeni. Co więcej, zastosowanie olejku może również posłużyć do tego, aby zmniejszyć ilość bakterii i drobnoustrojów w powietrzu.

Jeśli zależy nam na tym, aby bezpośrednio skorzystać z przydatnych właściwości olejków, możemy wykonać inhalację. Polega ona na wdychaniu zapachu olejku. Dzięki temu może on dostać się prosto do naszych płuc. Możemy do tego zakupić specjalny inhalator bądź skorzystać z prostszej techniki, która polega na wlaniu do miski gorącej wody, a następnie dodaniu paru kropli substancji. Należy ponadto przykryć głowę ręcznikiem i pochylić się nad naczyniem. Niezwykle łatwym sposobem na wykorzystanie aromaterapii jest skropienie poduszek kroplami olejku. Dopilnujmy, aby miał on działanie relaksujące, jak na przykład olejek z lawendy. Dzięki temu będziemy mogli w pełni się rozluźnić i szybciej zasnąć. Dla jeszcze większego relaksu postawmy na gorącą kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych. Są one wspaniałym składnikiem, który sprawia, że zwykła kąpiel może sprawić nam naprawdę wiele przyjemności. Dodanie olejków wpłynie pozytywnie na nasz nastrój i pomoże się odprężyć. 

Aromaterapia dla dzieci 

Przed wprowadzeniem aromaterapii do domu, możemy zastanawiać się, czy jest to bezpieczne dla naszych dzieci. Okazuje się, że jeśli będziemy postępować z olejkami odpowiedzialne i ostrożnie, mogą również posłużyć naszym najmłodszym. Zwróćmy jednak uwagę na to, że nie są one odpowiednie dla pociech mających mniej niż 3 miesiące. Kiedy jednak nasze dziecko jest trochę starsze, możemy powoli wykorzystywać olejki eteryczne. Dopilnujmy, aby zaznajamiać je z nimi stopniowo. Zacznijmy od jednego olejku i kontrolujmy to, jak maluch na niego reaguje. Pamiętajmy o tym, że jeśli chcemy zastosować olejek na skórę, musi być on rozcieńczony. Powinien ponadto cechować się wysoką jakością, tak byśmy nie musieli obawiać się o to, czy jego działanie jest bezpieczne. W przypadku dzieci postawmy na znacznie mniejsze ilości olejku. W momencie, w którym chcemy użyć na przykład olejku tymiankowego, który oddziałuje korzystnie na odporność, wystarczy już jego jedna kropla w połączeniu z olejem roślinnym, aby osiągnąć upragniony efekt. Nie zapominajmy o tym, żeby zawsze być czujnym i reagować, gdy zobaczymy, że dany olejek wywołuje podrażnienia na skórze malucha. Podobną ostrożność trzeba zachować przy przechowywaniu rzeczy do aromaterapii – upewnijmy się, że znajdują się one w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

Nie ma wątpliwości, że jeśli wprowadzimy olejki eteryczne i ich cudowne zapachy do naszego domu, nie będziemy potrafili z nich zrezygnować. Dzięki takim rozwiązaniom jak kadzidełka czy dyfuzory z pozytywnych właściwości olejków mogą skorzystać również nasi domownicy, w tym ci najmłodsi!

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Ola Te

   Aromaterapia dla dzieci to miłe odkrycie, które pomaga mojej rodzinie w codziennym życiu. Dzięki odpowiednio dobranym olejkom eterycznym, możemy pomóc naszym dzieciom w radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo. To fantastyczna alternatywa dla chemii i leków, która działa skutecznie i przyjemnie.

  • Kamil U

   Aromaterapia to niezwykle przyjemny sposób na poprawę atmosfery w domu. Artykuł bardzo przydatny

  • Ula C

   Ten artykuł jest bardzo pomocny w doborze odpowiednich olejków oraz przedstawia jak aromaterapia na nas wpływa. Polecam

  • Zofia B

   Dzięki temu artykułowi zaczęłam stosować aromaterapię w swoim domu. Już zawszę będe to robić. Bardzo fajna sprawa. Przeczytajcie sobie bo warto

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze