Wiadomości i blog

By styczeń 31, 2017 0 Komentarz

Materac nawierzchniowy - czym różni się od innych materacy?

Materac nawierzchniowy - czym różni się od innych materacy?

Wśród materacy dostępnych obecnie na rynku niektóre wyraźnie się wyróżniają - czy to zastosowaniem czy wyglądem. Właśnie do takich należą cieszące się coraz większą popularnością materace nawierzchniowe. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega ich wyjątkowość.

Inny wygląd i budowa...

Przeglądając pośpiesznie zdjęcia produktów w galerii sklepu internetowego być może trudno zauważyć, które z nich przedstawiają materace nawierzchniowe, jednak przy bliższym zapoznaniu różnicę widać jak na dłoni. Przede wszystkim ich wysokość wynosi zazwyczaj jedynie od 5 do 7 cm, podczas gdy dla przeciętnego materaca piankowego wartość ta równa jest zazwyczaj około 20 cm, a dla lateksowego nawet 25 cm. Co do budowy, nie ma mowy o zastosowaniu sprężyn - najczęściej spotykane modele są wykonane z naturalnego lub sztucznego lateksu, jak w przypadku Hilding Blues lub z pianki termoelastycznej, czego najlepszym przykładem jest Hilding Select Top.

oraz inne zastosowanie

Powyższe różnice wynikają oczywiście z odmiennego zastosowania materaca nawierzchniowego. Służy on jako uzupełnienie bazowego, pełnowymiarowego materaca, który z różnych powodów nie jest wystarczający dla użytkownika. Zdarza się, że z biegiem czasu traci on swoje właściwości lub zmieniają się preferencje sypiających na nim osób, wtedy dodatkowa warstwa staje się idealnym rozwiązaniem. Zależnie od konkretnego modelu materaca nawierzchniowego, zwiększy on albo zmniejszy miękkość, a także skoryguje ewentualne deformacje. Doskonale sprawdza się również, kiedy na jednym łóżku śpią 2 osoby używające oddzielnych materacy, ze względu na znaczną różnicę w wadze. Dodatkowy materac, położony na środku, wygładzi powierzchnię poprzez zatuszowanie powstałej pomiędzy nimi szczeliny. Jak łatwo zgadnąć, trudno też o lepsze rozwiązanie dla posiadaczy rozkładanej kanapy - dzięki położeniu na niej materaca nawierzchniowego zwiększy się nie tylko komfort, ale i higiena snu.

Dlaczego warto mieć materac nawierzchniowy?

Zdecydowanie względy higieniczne przemawiają na korzyść spania na materacu nawierzchniowym. Najcieńsze modele bez problemu można wyprać w całości, a grubsze posiadają zdejmowany pokrowiec i są lekkie, więc da się je łatwo wyczyścić, nawet gdy przez ochronną warstwę przesiąknie płyn. Na pewno docenią to rodzice małych dzieci. Kolejną ważną zaletą jest także wygoda przechowywania - po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca, więc można mieć go w zapasie na wypadek, gdyby wizyta gości przeciągnęła się aż do kolejnego dnia. Jeżeli z kolei to właściciele wybierają się do kogoś w odwiedziny, mogą zabrać ze sobą materac, by mieć zapewnione doskonałe warunki snu w każdej sytuacji. Trudno nie wspomnieć również o oszczędności - zakup dodatkowej warstwy jest znacznie tańszy, niż wymiana bazowego materaca lub kanapy. 

Materace nawierzchniowe są bardzo różnorodne - mogą być zbudowane z różnych materiałów, mają różną wysokość, wielkość i poziom twardości. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać taki, który będzie najlepiej odpowiadał jego potrzebom i preferencjom.