Wiadomości i blog

By stycznia 31, 2017 4 Komentarz

Materac nawierzchniowy - czym różni się od innych materacy?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Materac nawierzchniowy - czym różni się od innych materacy?

Wśród materacy dostępnych obecnie na rynku niektóre wyraźnie się wyróżniają - czy to zastosowaniem, czy wyglądem. Właśnie do takich należą cieszące się coraz większą popularnością materace nawierzchniowe. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega ich wyjątkowość.

Inny wygląd i budowa…

Przeglądając pośpiesznie zdjęcia produktów w galerii sklepu internetowego być może trudno zauważyć, które z nich przedstawiają materace nawierzchniowe, jednak przy bliższym zapoznaniu różnicę widać jak na dłoni. Przede wszystkim ich wysokość wynosi zazwyczaj jedynie od 5 do 7 cm, podczas gdy dla przeciętnego materaca piankowego wartość ta równa jest zazwyczaj około 20 cm, a dla lateksowego nawet 25 cm. Co do budowy, nie ma mowy o zastosowaniu sprężyn - najczęściej spotykane modele są wykonane z naturalnego lub sztucznego lateksu, jak w przypadku Hilding Blues lub z pianki termoelastycznej, czego najlepszym przykładem jest Hilding Select Top.

oraz inne zastosowanie

Powyższe różnice wynikają oczywiście z odmiennego zastosowania materaca nawierzchniowego. Służy on jako uzupełnienie bazowego, pełnowymiarowego materaca, który z różnych powodów nie jest wystarczający dla użytkownika. Zdarza się, że z biegiem czasu traci on swoje właściwości lub zmieniają się preferencje sypiających na nim osób, wtedy dodatkowa warstwa staje się idealnym rozwiązaniem. Zależnie od konkretnego modelu materaca nawierzchniowego, zwiększy on albo zmniejszy miękkość, a także skoryguje ewentualne deformacje. Doskonale sprawdza się również, kiedy na jednym łóżku śpią 2 osoby używające oddzielnych materacy, ze względu na znaczną różnicę w wadze. Dodatkowy materac, położony na środku, wygładzi powierzchnię poprzez zatuszowanie powstałej pomiędzy nimi szczeliny. Jak łatwo zgadnąć, trudno też o lepsze rozwiązanie dla posiadaczy rozkładanej kanapy - dzięki położeniu na niej materaca nawierzchniowego zwiększy się nie tylko komfort, ale i higiena snu.

Dlaczego warto mieć materac nawierzchniowy?

Zdecydowanie względy higieniczne przemawiają na korzyść spania na materacu nawierzchniowym. Najcieńsze modele bez problemu można wyprać w całości, a grubsze posiadają zdejmowany pokrowiec i są lekkie, więc da się je łatwo wyczyścić, nawet gdy przez ochronną warstwę przesiąknie płyn. Na pewno docenią to rodzice małych dzieci. Kolejną ważną zaletą jest także wygoda przechowywania - po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca, więc można mieć go w zapasie na wypadek, gdyby wizyta gości przeciągnęła się aż do kolejnego dnia. Jeżeli z kolei to właściciele wybierają się do kogoś w odwiedziny, mogą zabrać ze sobą materac, by mieć zapewnione doskonałe warunki snu w każdej sytuacji. Trudno nie wspomnieć również o oszczędności - zakup dodatkowej warstwy jest znacznie tańszy, niż wymiana bazowego materaca lub kanapy.

Komu przyda się materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy (topper) może okazać się przydatny w życiu wielu osób. Kto powinien w szczególności rozważyć jego zakup?

 • Osoby szukające poprawy komfortu spania – dzięki dodatkowej warstwie ciało może otrzymać lepsze podparcie ciała, a nacisk na newralgiczne punkty ciała staje się zminimalizowany.
 • Pary – materace nawierzchniowe są przydatne dla partnerów dzielących łóżko. Zmniejszają efekt przenoszenia się ruchów po powierzchni podłoża i zapobiegają budzeniu się w ciągu nocy.
 • Użytkownicy potrzebujący wyjątkowych właściwości wentylacyjnych – jeśli podczas snu często jest Ci gorąco lub nadmiernie się pocisz, materac nawierzchniowy skonstruowany z dbałością o cyrkulację powietrza to dobry wybór dla Ciebie.
 • Osoby szukające przystępnej cenowo korekty twardości – jeśli Twój materac jest zbyt miękki lub za twardy, ale wciąż znajduje się w dobrym stanie i nie chcesz go wymieniać na nowy, topper to doskonała propozycja.
 • Mieszkańcy wynajmowanych pokoi – jeśli wynajmujesz mieszkanie i nie chcesz lub nie możesz wymienić całego łóżka, korzystanie z materaca nawierzchniowego może okazać się najbardziej sensowną opcją.

Postaw na wysoką jakość

Jeśli wiesz już, że materac nawierzchniowy to coś dla Ciebie, koniecznie zdecyduj się na model wysokiej jakości. Wówczas będzie on trwały i odporny na zużycie. Z pewnością skuteczniej ochroni też użytkownika przed bakteriami, roztoczami kurzu i innymi szkodliwymi drobnoustrojami.

Choć może się wydawać, że inwestycja w produkt wysokiej jakości wymaga ogromnych nakładów finansowych, na dłuższą metę stanowi oszczędność. Taki materac nie będzie bowiem wymagał zbyt szybkiej wymiany i przez wiele lat powinien należycie wypełniać swoje funkcje.

Dobry materac nawierzchniowy - jaką markę wybrać?

Jeśli chcesz kupić wytrzymały i wygodny materac nawierzchniowy, postaw na sprawdzone rozwiązania i wybierz model z oferty renomowanej marki. Doskonale może sprawdzić się np. Hilding. Cieszy się dobrą opinią wśród klientów w wielu krajach. Również SleepMed, Materasso czy Janpol to doskonali producenci, którzy dbają o jakość swoich materaców i zdrowie klientów.

Materace nawierzchniowe są bardzo różnorodne - mogą być zbudowane z różnych materiałów, mają różną wysokość, wielkość i poziom twardości. Dzięki temu każdy jest w stanie wybrać taki, który będzie najlepiej odpowiadał jego potrzebom i preferencjom.

Przeczytaj też:

 1. Skąd biorą się sny?
 2. Dobry materac do łóżka - czyli jaki?
 3. Postanowienia noworoczne, które pomogą Ci zadbać o zdrowie

 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Mietek L

   oczywiscie sie rozni tym ze jest nawierzchniowy a nie zwyczajny ;))

  • Karol M

   Bardzo lubie moj materac nawierzchniowy :)

  • Julia K

   Nam taki nawierzchniowy doradzili , zeby polozyc na normlany materac jak zaczal sie scierac. Pomogl, a nie musielismy kupowac pelnowymiarowego produktu.

  • Paulina O

   Fajnu tekst :D

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze