Wiadomości i blog

By stycznia 13, 2017 3 Komentarz

Dobry materac do łóżka - czyli jaki?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Dobry materac do łóżka - czyli jaki?

Materac materacowi nierówny - wybór tego właściwego powinien być więc dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego użytkownika. Skoro więc nie ma czegoś takiego jak „materac uniwersalny”, to czym należy kierować się, by wybrać produkt zapewniający spokojny, zdrowy i komfortowy sen?

Dlaczego potrzebujesz dobrego materaca?

Dobry materac jest niezbędny dla zdrowia i ogólnego samopoczucia z kilku kluczowych powodów. Przede wszystkim zapewnia odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, utrzymując go w neutralnej pozycji. Jest to niezwykle ważne w związku z zapobieganiem dolegliwościom bólowym w obrębie układu ruchu. Dzięki dobremu podłożu do spania zdecydowanie prostsze staje się osiągnięcie głębokiego i nieprzerwanego snu. To sprawia, że organizm może się efektywnie regenerować.

Materace wykonane z materiałów o dobrych właściwościach wentylacyjnych pomagają w regulacji temperatury ciała i redukują potliwość. Tkaniny hipoalergiczne mogą także zmniejszyć ryzyko występowania reakcji uczuleniowych, problemów dermatologicznych oraz kłopotów z oddychaniem.

Stopień twardości

Zapewne nie zaskoczy nikogo informacja, że jednym z bardziej istotnych elementów przy zakupie materaca jest jego twardość. Niezależnie od tego, czy ktoś decyduje się na materac piankowy, lateksowy czy sprężynowy, może dopasować stopień twardości odpowiadający własnym preferencjom. To istotny czynnik również w odniesieniu do wagi użytkownika - osoby cięższe powinny wybierać materace o wyższym stopniu twardości (H3 i więcej), by nie zapadać się w nie podczas snu.

Indywidualne potrzeby

Nie bez znaczenia jest także wzrost i najczęściej przybierana pozycja w czasie snu.Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, to jest on istotny ze względu na występujące w nowoczesnych materacach strefy twardości, które w okolicach ramion i bioder powinny zapewniać większą miękkość niż w odcinku lędźwiowym. Z kolei od ulubionej pozycji zależy, które części ciała mają być wspierane przez powierzchnię materaca. Śpiący na plecach muszą zadbać o podparcie karku i lędźwi, a amatorzy przewracania się z boku na bok powinni zadbać o odpowiedni poziom elastyczności w rejonach obręczy barkowej i miedniczej.

Jeśli zaś śpimy z partnerem lub partnerką, wybór idealnego materaca może być nieco trudniejszy. Wszystko zależy od tego jaka jest różnica wagowa pomiędzy partnerami. Jeśli przekracza 20 kg, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch osobnych materacy o jednakowej wysokości. Dyskomfort spowodowany istnieniem szczeliny można z kolei zniwelować specjalną matą lub materacem nawierzchniowym.

Dopasuj materac do łóżka

Coś, co wydaje się oczywiste, wcale nie musi takie być, ponieważ w tym przypadku nie chodzi jedynie o odpowiedni wymiar materaca. Istotną kwestią jest tutaj rodzaj dna łóżka. Może być bowiem wykonane z gęściej lub rzadziej ułożonych listewek, co daje duży komfort snu ze względu na dopasowywanie się szczebelków do materaca, a co za tym idzie i ciała jego użytkownika. Ponadto ułatwiają cyrkulację powietrza i dzięki temu ograniczają rozwój szkodliwych roztoczy czy pleśni. Dla zachowania jeszcze większej higieny warto pamiętać, by wybierać materace zapewniające odpowiednią wentylację wkładu oraz odprowadzanie wilgoci. Jeśli dno łóżka wykonane jest ze słabych listewek lub nie posiada ich w ogóle, a zależy nam na jak najdłuższej żywotności materaca, warto zainwestować w stelaż. Najlepiej sprawdzi się ten zrobiony z drewna bukowego, posiadający strefy twardości. Dzięki niemu materac będzie miał odpowiednie podłoże, które nie spowoduje jego odkształceń i utraty właściwości.

Poznaj właściwości materaca

Nowoczesne rozwiązania dają klientom szeroki wybór materacy, do których stworzenia zastosowano innowacyjne technologie poprawiające jakość snu. Wspomniane wcześniej strefy twardości dają użytkownikom pełen komfort wypoczynku, dzięki umiejętności dostosowania się do ciała użytkownika. Mata kokosowa utwardza podłoże, dbając jednocześnie o jego sprężystość i elastyczność. Podobne właściwości ma włókno Sizal pochodzące z agawy, które także zwiększa twardość materaca. Dla zapewnienia odpowiedniej higieny snu warto wybierać przewiewne pianki wentylujące (np. Visco), których dodatkową właściwością jest to, że pod wpływem ciepła dostosowują się do ciała, zapewniając tym samym wyjątkowe poczucie miękkości. Z kolei opcją dla alergików są materace lateksowe wykonane z materiałów zapobiegających gromadzeniu się kurzu i posiadających właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

Postaw na wysoką jakość

Inwestycja w wysokiej jakości materac, który jest trwały i odporny na odkształcenia, zapewnia długotrwałe wsparcie i komfort przez wiele lat. W dłuższej perspektywie jest to korzystne pod względem ekonomicznym. Jest kwestie finansowe to nie wszystko! Wiele wysokiej jakości produktów jest wykonanych z ekologicznych materiałów, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Takie materace są często biodegradowalne i lepiej nadają się do recyklingu.

Weź pod uwagę również to, że sen stanowi podstawową potrzebę każdego z nas. Ma wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, a jego jakość bezpośrednio przekłada się na komfort codziennego funkcjonowania. Zdecydowanie nie warto oszczędzać na wyposażeniu sypialni. W końcu to właśnie tam spędzamy aż ⅓ naszego życia!

Dbaj o zdrowy sen dziecka

Materace kupujemy nie tylko dla własnego komfortu, ale również w trosce o prawidłowy rozwój dziecka i jego wygodę w czasie snu. Wszystkim rodzicom, którzy chcieliby dokonać właściwego wyboru podczas wyposażania dziecięcego łóżeczka, zachęcamy do przeczytania artykułu, poruszającego wiele istotnych kwestii, które ułatwią proces decyzyjny podczas zakupów.

Dobry materac dla najmłodszego członka rodziny powinien mieć nieco inną charakterystykę, niż podłoże znajdujące się w sypialni rodziców. Do pokoju dziecięcego warto wybierać materace z pokrowcami, które można łatwo zdjąć i prać, co ułatwia utrzymanie higieny. Jeśli chcesz dokonać w pełni świadomego wyboru, sprawdź opinie innych rodziców oraz poszukaj certyfikatów potwierdzających jakość i bezpieczeństwo wybranego materaca.

Prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia jest wypadkową wielu czynników, do których należy między innymi jakość snu. Dobry materac zadba o to, by była ona jak najwyższa i dlatego należy kupować go świadomie, zaspokajając wszystkie swoje potrzeby.

Wybierając odpowiedni model, nie tylko zapewniamy sobie głęboki i regenerujący sen, ale również dbamy o kręgosłup i ogólne samopoczucie. Dobry materac do łóżka jest kluczowy dla zdrowia i codziennego komfortu. Istotne jest to, aby był dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, uwzględniając preferencje dotyczące twardości, materiałów oraz właściwości termoregulacyjnych. Inwestycja w wysokiej jakości produkt przekłada się na lepsze samopoczucie i wydajność w ciągu dnia, co jest nieocenione w dzisiejszym zabieganym życiu. Dlatego warto poświęcić czas na wybór materaca, który spełni nasze oczekiwania i zapewni nam nie tylko komfortowy sen, ale także zdrowy i energiczny dzień.

Przeczytaj też:

 1. Postanowienia noworoczne, które pomogą Ci zadbać o zdrowie
 2. Poczuj świąteczny klimat również w sypialni!
 3. 5 rad, jak dbać o kręgosłup podczas snu

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Paulina P

   Dobry materac to wygodny materac koniec kropka !

  • Tomasz N

   Ja miałem w swoim życiu już kilka materacy i żaden nie sprawdził się tak dobrze, jak materac lateksowy :)

  • Jerzy P

   ostatnio kupiliśmy do sypialni materac hybrydowy... najlepsze na czym spałem!

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze