Loteria DPD

Wiadomości i blog

By styczeń 13, 2017 0 Komentarz

Dobry materac do łóżka - czyli jaki?

Dobry materac do łóżka - czyli jaki?

Materac materacowi nierówny - wybór tego właściwego powinien być więc dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego użytkownika. Skoro więc nie ma czegoś takiego jak “materac uniwersalny”, to czym należy kierować się, by wybrać produkt zapewniający spokojny, zdrowy i komfortowy sen?

Przede wszystkim sobą

Zapewne nie zaskoczy nikogo informacja, że jednym z bardziej istotnych elementów przy zakupie materaca jest jego twardość. Niezależnie od tego, czy ktoś decyduje się na materac piankowy, lateksowy czy sprężynowy, może dopasować stopień twardości odpowiadający własnym preferencjom. To istotny czynnik również w odniesieniu do wagi użytkownika - osoby cięższe powinny wybierać materace o wyższym stopniu twardości (H3 i więcej), by nie zapadać się w nie podczas snu.

Nie bez znaczenia jest także wzrost i najczęściej przybierana pozycja w czasie snu. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, to jest on istotny ze względu na występujące w nowoczesnych materacach strefy twardości, które w okolicach ramion i bioder powinny zapewniać większą miękkość niż w odcinku lędźwiowym. Z kolei od ulubionej pozycji zależy, które części ciała mają być wspierane przez powierzchnię materaca. Śpiący na plecach muszą zadbać o podparcie karku i lędźwi, a amatorzy przewracania się z boku na bok powinni zadbać o odpowiedni poziom elastyczności w rejonach obręczy barkowej i miedniczej.

Jeśli zaś śpimy z partnerem lub partnerką, wybór idealnego materaca może być nieco trudniejszy. Wszystko zależy od tego jaka jest różnica wagowa pomiędzy partnerami. Jeśli przekracza 20 kg, to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch osobnych materacy o jednakowej wysokości. Dyskomfort spowodowany istnieniem szczeliny można z kolei zniwelować specjalną matą lub materacem nawierzchniowym.

Dopasuj materac do łóżka

Coś, co wydaje się oczywiste, wcale nie musi takie być, ponieważ w tym przypadku nie chodzi jedynie o odpowiedni wymiar materaca. Istotną kwestią jest tutaj rodzaj dna łóżka. Może być bowiem wykonane z gęściej lub rzadziej ułożonych listewek, co daje duży komfort snu ze względu na dopasowywanie się szczebelków do materaca, a co za tym idzie i ciała jego użytkownika. Ponadto ułatwiają cyrkulację powietrza i dzięki temu ograniczają rozwój szkodliwych roztoczy czy pleśni. Dla zachowania jeszcze większej higieny warto pamiętać, by wybierać materace zapewniające odpowiednią wentylację wkładu oraz odprowadzanie wilgoci. Jeśli dno łóżka wykonane jest ze słabych listewek lub nie posiada ich w ogóle, a zależy nam na jak najdłuższej żywotności materaca, warto zainwestować w stelaż. Najlepiej sprawdzi się ten zrobiony z drewna bukowego, posiadający strefy twardości. Dzięki niemu materac będzie miał odpowiednie podłoże, które nie spowoduje jego odkształceń i utraty właściwości.

Poznaj właściwości materaca

Nowoczesne rozwiązania dają klientom szeroki wybór materacy, do których stworzenia zastosowano innowacyjne technologie poprawiające jakość snu. Wspomniane wcześniej strefy twardości dają użytkownikom pełen komfort wypoczynku, dzięki umiejętności dostosowania się do ciała użytkownika. Mata kokosowa utwardza podłoże, dbając jednocześnie o jego sprężystość i elastyczność. Podobne właściwości ma włókno Sizal pochodzące z agawy, które także zwiększa twardość materaca. Dla zapewnienia odpowiedniej higieny snu warto wybierać przewiewne pianki wentylujące (np. Visco), których dodatkową właściwością jest to, że pod wpływem ciepła dostosowują się do ciała, zapewniając tym samym wyjątkowe poczucie miękkości. Z kolei opcją dla alergików są materace lateksowe wykonane z materiałów zapobiegających gromadzeniu się kurzu i posiadających właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze.

Dbaj o zdrowy sen dziecka

Materace kupujemy nie tylko dla własnego komfortu, ale również w trosce o prawidłowy rozwój dziecka i jego wygodę w czasie snu. Wszystkim rodzicom, którzy chcieliby dokonać właściwego wyboru podczas wyposażania dziecięcego łóżeczka, zachęcamy do przeczytania artykułu, poruszającego wiele istotnych kwestii, które ułatwią proces decyzyjny podczas zakupów.

Prawidłowe funkcjonowanie każdego dnia jest wypadkową wielu czynników, do których należy między innymi jakość snu. Dobry materac zadba o to, by była ona jak najwyższa i dlatego należy kupować go świadomie, zaspokajając wszystkie swoje potrzeby.

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze