Wiadomości i blog

By lutego 17, 2017 2 Komentarz

Sypialnia w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour

Oryginalność, luksus i elegancja to główne cechy glamour. To, co wyróżnia ten styl aranżacji już na pierwszy rzut oka, to wyraziste dodatki podkreślające charakter wnętrza - błyszczące zdobienia, mocne kolory i ekstrawaganckie faktury znajdują upodobanie wśród coraz szerszego grona. Jak wyglądają sypialnie, które zachwycają swoim blaskiem?

Kolory glamour

Stylistyka glamour opiera się na kontrastach – popularne jest łączenie hołdu dla tradycji i współczesnych trendów. Najczęściej spotykana paleta barw to czerń, biel, intensywny róż i czerwień lub odcienie złota i srebra. Często zestawia się je z dekoracyjnym deseniami – paskami, kropkami, zwierzęcymi wzorami, otrzymując nowoczesny oraz unikalny wygląd pomieszczenia. Ogólnie pożądane jest łączenie ze sobą odcieni i faktur pozornie do siebie niepasujących. Przykładem tego trendu może być udekorowanie jednej ze ścian pomieszczenia bardzo intensywną tapetą lub wyłożenie jej materiałem tapicerskim.

Łóżko – centrum sypialni

Najważniejszym, dominującym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko. Proste i symetryczne wykończenia nowoczesnych łóżek urozmaicone są lekko wygiętym wezgłowiem, które często obija się dekoracyjną tkaniną. Aby pasowało do całości zamysłu stylizacyjnego, wzbogaca się je przeszyciami, pikowaniami i dodatkowymi ozdobami (np. guzikami). Popularna jest też druga opcja - metalowa, rzeźbiona rama stanowiąca tło dla wzorzystych poduszek. Niezależnie od obramowania,centrum łóżka stanowi jednak materac, który jest masywniejszy i wyższy, niż ma to miejsce w innych aranżacjach; często też wybierane są eleganckie tłoczenia jego powierzchni. Rozwiązanie takie podkreśla wyjątkowy komfort łóżka oraz umożliwia wyeksponowanie detali takich jak koce i poduszki.

Błyszczące akcesoria

Charakter pomieszczenia w stylu glamour zależy od mebli i akcesoriów. Decydując się na pokój sypialny w tym klimacie, trzeba pamiętać, że poszczególne dodatki będą stanowić o ostatecznym efekcie wizualnym. W stylu glamour pożądane są powierzchnie błyszczące, od których odbija się światło – zasadę tę doskonale oddają elementy takie, jak kryształowe, nieco „pałacowe” żyrandole, lustra w ozdobnych ramach i śliskie faktury. Całości dopełniają mięsiste dywany oraz zasłony. Często to właśnie te dwa ostatnie elementy są mocnym akcentem i same w sobie stanowią najlepszą dekorację.

Stylowa całość

Jako że sypialnia w stylu glamour ma być synonimem dobrego gustu, należy całość dobrze zaplanować. Dobierając akcesoria i tkaniny należy sugerować się ich jakością – tandetne, tanie dodatki bardzo wyraźnie będą się odznaczać na tle całości. Warto zachować umiar dekoratorski, aby uniknąć wrażenia kiczu. W przeciwnym wypadku może się okazać, że zamiast podkreślenia oryginalności i gustownego przepychu, wyraźniejsze będzie przytłaczające wrażenie nadmiaru.

Sypialnia urządzona w stylu glamour to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią bawić się urządzaniem wnętrz i nie boją się dekoratorskich eksperymentów. Umiejętne wykorzystanie powyższych elementów sprawi, że miejsce to nabierze niepowtarzalnego charakteru!

Komentarze do artykułu

    • Wiktoria M

      Jaaaaaaaaaaaaaka piękną UwU

    • Sylwia M

      Przydatny artykuł, własnie szukam inspo do nowej sypialni

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze