Wiadomości i blog

By maja 06, 2020 2 Komentarz

Poduszki profilowane – co odróżnia je od tradycyjnych poduszek?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Poduszki profilowane – co odróżnia je od tradycyjnych poduszek?

Czym jest poduszka profilowana

To poduszka wykonana z pianki elastycznej lub lateksowej, która sama dopasowuje się do kształtu Twojej głowy, szyi czy karku podczas snu. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz już rolować poduszki, zwijać jej na pół, czy podkładać pod nią kolejnej, żeby zapewnić sobie komfortowy wypoczynek. Niezależnie od tego, czy w nocy śpisz na plecach, boku, czy brzuchu, poduszka profilowana gwarantuje idealne podparcie mięśni i kręgosłupa w każdej pozycji. Dzięki temu nie budzisz się rano ze sztywną szyją czy napiętym karkiem, jak może zdarzyć się w przypadku klasycznych poduszek. 

Konsekwencje spania na niewłaściwej poduszce

Sprawdź, do jakich problemów może doprowadzić spanie na niewłaściwie dobranej poduszce, i dlaczego poduszki profilowane będą najlepszym rozwiązaniem w Twojej sypialni.

 • Bezsenność - tak, wcale nie przesadzamy. Źle dobrana poduszka może do niej doprowadzić lub ją nasilić. Gdy poduszka nie podpiera dobrze Twojej szyi w ciągu nocy, możesz łatwo wybudzać się z powodu bólu. Zwłaszcza, gdy często zdarza Ci się zmieniać w trakcie niej pozycję.
 • Trwałe problemy z kręgosłupem szyjnym - jeśli większość dnia spędzasz przy biurku na źle dopasowanym krześle, a w nocy dokładasz jeszcze szyi problemów śpiąc na niewygodnej poduszce, to prosty krok do zwyrodnień kręgosłupa. Jeśli nie możesz zmienić tego, w jakich warunkach pracujesz, zmień to, w jakich odpoczywasz i śpisz.
 • Niewykorzystanie potencjału materaca - jeśli masz niezwykle zaawansowany i super wygodny materac, źle dobrana poduszka może całkowicie zniweczyć jego pozytywne działanie na kręgosłup i to nie tylko powyżej klatki piersiowej. Niewygodna poduszka może nieświadomie zmuszać Cię do wyginania całego kręgosłupa, żeby odciążyć szyję. Może to kończyć się bólami całego ciała po nocy.
 • Problemy ze skórą - alergie, trądzik, wysypka, podrażnienia. To wszystko może wywołać poduszka, która nie jest dobrze wentylowana. Profilowana poduszka nie powoduje takiego ryzyka. Zwłaszcza, gdy zdecydujesz się na poduszki lateksowe albo poduszki profilowane ze zwiększoną wentylacją.
 • Bóle głowy - niekoniecznie muszą one być efektem przepracowania czy zmian pogody. Napięcia w odcinku szyjnym bardzo często manifestują się bólem głowy. Odpowiednio dopasowana, profilowana poduszka, pozwoli Ci się wtedy ich szybko pozbyć.
 • Przeciążenia odcinka piersiowego - jeśli śpisz na zbyt wysokiej poduszce, powodujesz wygięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym. Dobrze profilowana poduszka nie jest wysoka, bo niezależnie od grubości, dzięki piankowej strukturze odpowiednio podpiera szyję i kark na całej długości.

Rodzaje poduszek profilowanych

Poduszki profilowane mogą być wykonane z różnych materiałów. Sprawdź, który najlepiej odpowie na Twoje potrzeby i na co zwrócić uwagę podczas zakupu poduszki.

- Dla alergików

Dobrym wyborem mogą być poduszki lateksowe. Zazwyczaj są one wykonane z połączenia lateksu naturalnego i syntetycznego. W przypadku alergików ważne jest to, aby wybrać poduszkę wykonaną w większym procencie z lateksu naturalnego, a nie syntetycznego, który może uczulać. Poduszki lateksowe mają jednak drobny minus, bo nie reagują aż tak dobrze na nacisk, jak na przykład poduszki profilowane wykonane z pianek. 

Jeśli masz alergię, dobrą opcją dla Ciebie będzie też poduszka profilowana wykonana z pianki termoelastycznej ze wzmocnionym systemem wentylacji. Taka jak poduszka Curem.Relax. Ma ona specjalne otwory zwiększające cyrkulację powietrza w jej środku oraz pokrowiec z taśmą 3D, która poprawia wentylację i zapobiega rozwojowi roztoczy. Poduszki z pianki termoelastycznej są też dobre dla osób, które śpią na brzuchu czy boku oraz mają problemy z cerą, na przykład z trądzikiem. Polepszony system przepływu powietrza zapobiega również rozwojowi wilgoci, bakterii i grzybów w poduszce.

 - Dla osób z bólem szyi i karku

Jeśli masz duży problem z napięciami mięśni, wybierz model poduszki z pianki termoelastycznej z dodatkiem włókien węglowych. Taki jak Hilding Antistress Carbon. Znajdujące się w nim włókna sprzyjają rozluźnianiu mięśni, dzięki czemu sen staje się o wiele bardziej regenerujący. Ten typ poduszki będzie dla Ciebie prawdziwym zbawieniem, jeśli często budzisz się z bólem w karku, „zablokowaną” szyją czy bólami głowy. Taka poduszka profilowana pod wpływem nacisku ciała i jego temperatury dopasowuje odpowiednio swój kształt i idealnie podpiera kręgosłup w odcinku szyjnym. Poduszki z pianki termoelastycznej sprawiają, że możesz też odczuwać przyjemne ciepło, dlatego są idealne na zimę.

 - Dla śpiących na brzuchu

Jeśli większość nocy przesypiasz w takiej pozycji, potrzebujesz specjalnie wyprofilowanej poduszki. Często poduszka, która służy do spania na plecach, może służyć też do spania na boku. W przypadku spania na brzuchu tak nie jest. Potrzebna Ci jest specjalna profilowana poduszka, taka jak SleepMed Supreme Pillow. Ma ona jeszcze jedną ważną cechę dla osób śpiących na brzuchu - dodatkową wentylację i antyalergiczne materiały. Dzięki temu nie ma ryzyka, że na Twojej twarzy, która przez około osiem godzin styka się z poduszką, pojawią się wypryski lub skóra w tej okolicy się podrażni.

Opracowanie: https://www.zdrowykregoslup.pl/

Komentarze do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

  • Joanna K

   Pospałabym sobie teraz na takiej podusi c:

  • Eryk C

   szukam takiej poduszki ktora wybrac lepiej Hilding Antistress Carbon czy SleepMed Supreme Pillow

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze