Wiadomości i blog

By styczeń 31, 2021 0 Komentarz

Jak wybrać materac dla osoby szczupłej?

Jak wybrać materac dla osoby szczupłej?

Idealnie dobrany materac to gwarancja wspaniałego wypoczynku, wartościowego snu i rześkiego poranka. Na co zwrócić uwagę kupując nowe podłoże do spania? Przede wszystkim na wagę użytkownika. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej modelom dla osób o niskiej wadze. Jakie materace są im polecane? Czym powinny się charakteryzować? Zachęcamy do przeczytania!

Jaka twardość materaca dla osób szczupłych?

Twardość jest jednym z najważniejszych parametrów materaca, dlatego należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Dla osób, których masa ciała nie przekracza sześćdziesięciu kilogramów polecane są bardziej miękkie podłoża, jednak może okazać się, że średnio twarde także będą właściwie dopasowane. Liczą się indywidualne preferencje, dlatego dobrze jest osobiście sprawdzić, czy dany model nam odpowiada. Można także wykonać tak zwany test ręki, który polega na tym, że po położeniu się na wybranym modelu wsuwamy dłoń pod plecy. Jeżeli nie można tego wykonać, to możemy przypuszczać, że podłoże ma zbyt małą dla nas twardość. Z kolei jeśli po wsunięciu dłoni między nią a ciałem jest jeszcze przestrzeń, to prawdopodobnie materac cechuje się za wysokim poziomem twardości. Każde nieodpowiednio dopasowane do naszego ciała podłoże może powodować ból, dyskomfort, utrudniać znalezienie dobrej pozycji do spania oraz skutkować drętwieniem kończyn, dlatego dla niezdecydowanych świetnym pomysłem jest wybór modelu, który posiada możliwość regulowania poziomów twardości w taki sposób, aby dopasować ją do swoich własnych potrzeb.

Jakie cechy powinien mieć materac?

Idealny materac powinien być przede wszystkim dopasowany do indywidualnych preferencji użytkownika, a także mieć wkład, na którym czuje się on wygodnie i komfortowo. Ponadto, dobrze sprawdza się siedmiostrefowy fizjosystem - dzięki niemu mamy możliwość optymalnego podparcia każdej części ciała z odpowiednim naciskiem. Dodatkowo ważne jest, aby był wykonany z bezpiecznych materiałów, które można poddać recyklingowi. Dobrym pomysłem jest również zdejmowany pokrowiec, przez co można w szybki i prosty sposób utrzymać miejsce do spania na wysokim poziomie czystości i higieny. Bardzo istotna jest również odpowiednia wentylacja wkładu, ze względu na fakt, iż dzięki takiemu rozwiązaniu w jego wnętrzu nie zbiera się kurz i wilgoć, a także prawidłowa cyrkulacja powietrza zapobiega gromadzeniu się drobnoustrojów, które mogą powodować alergię. Taki system wspomaga właściwy mikroklimat, dzięki czemu organizm nie przegrzewa się w czasie snu. Wspomniana regulacja twardości jest także niekwestionowanym atutem, ponieważ gdy z materaca korzysta nastolatek, to będzie on mógł zmieniać podłoże dostosowując je do swojego zmieniającego się wzrostu i wagi.

Przykładowe materace dla osób lżejszych

Jak wybrać właściwy materac dla osoby o lżejszej wadze? Można skorzystać z naszych propozycji. Pierwszą z nich to Janpol LOTIS, czyli miękki model piankowy bazujący na piance poliuretanowej i wysokoelastycznej, cechuje się odwracalnością i dwoma twardościami do wyboru. Posiada siedmiostrefowy fizjosystem oraz charakteryzuje się wysoką wentylacją i antyalergicznymi właściwościami, dzięki czemu cenią go między innymi alergicy. Podobny jest Janpol JULIA, tyle że bazuje na termoelastycznej piance, która dostosowuje się do ciała pod wpływem jego temperatury, zwiększając komfort użytkowania oraz ułatwiając znalezienie właściwej pozycji do spania. Również odwracalny z dwoma powierzchniami użytkowymi - każda cechuje się innym odczuwanym poziomem twardości, a na dodatek pasuje także do regulowanych stelaży. Ponadto jest to model o właściwościach medycznych, wspomagający prawidłowe ułożenie kręgosłupa w pozycji leżącej. Z kolei Hilding ALT to model nawierzchniowy, co sprawia, że można zmienić twardość dotychczasowego podłoża na bardziej miękką. Dołączony jeden z dwóch pokrowców do wyboru jest łatwy do ściągnięcia i można go wyprać w temperaturach nieprzekraczających 40 lub 60 stopni Celsjusza, w zależności od rodzaju materiału. Hilding ELECTRO jako materac hybrydowy łączy w sobie najlepsze cechy modeli sprężynowych i piankowych, a ponadto posiada aż 6 stopni twardości oraz dodatek w postaci maty kokosowej i lateksu. Zwiększa to jego wytrzymałość oraz odporność na wieloletnią eksploatację. Zamontowane boczne uchwyty usprawniają przenoszenie i bezproblemowe odwracanie podłoża na drugą stronę. Polecany jest dla osób aktywnych oraz zmagających się z problemami z kręgosłupem. Podobne stopnie regulacji twardości cechują także model SleepMed HYBRID SUPREME PLUS, którego wkład składa się ze sprężyn typu multipocket, a także cechuje się właściwościami medycznymi. Posiada odpinany wierzchni top, a także zdejmowany, pralny pokrowiec dla zwiększenia higieny w łóżku.  

Znalezienie idealnego materaca może wydawać się na pierwszy rzut oka skomplikowaną sprawą, jednak w razie wątpliwości zawsze można skorzystać z profesjonalnego doradztwa eksperta. Można go spotkać w sklepie stacjonarnym lub skorzystać z aktywnego czatu na stronie internetowej. Z taką pomocą także osoby o lżejszej wadze znajdą dla siebie wymarzony model!