Wiadomości i blog

By marzec 24, 2017 0 Komentarz

3 kroki, które odmienią Twoją sypialnię na wiosnę

3 kroki, które odmienią Twoją sypialnię na wiosnę

Połowa marca już za nami co oznacza, że wiosnę nie tylko mamy w kalendarzu, ale też wyraźnie czuć ją w powietrzu! To wspaniała wiadomość dla wszystkich tęskniących za ciepłymi, dłuższymi dniami pełnymi słońca. Taka pogoda od razu wprawia w dobry nastrój i zachęca do działania - skoro tak, to dlaczego nie przenieść tej radości do własnej sypialni? Nie trzeba od razu wielkich remontów, by zupełnie odmienić najważniejsze pomieszczenie w mieszkaniu. Jak dokonać wiosennej metamorfozy?

Wielka zmiana małym kosztem

Naprawdę wiele może się zmienić przez ozdobienie sypialni kwiatami. Typowo wiosennymi są hiacynty, krokusy czy żonkile, jednak jeśli lubi się inny gatunek, to nie ma powodu, by rezygnować z ustawienia ich w swoim pokoju. Niemałe znaczenie ma również doniczka lub wazon, w którym umieści się roślinę - warto tutaj zaszaleć z kolorem i fakturą oddającą eksplozję barw widzianą za oknem.

Jeśli ma się w sypialni ciężkie zasłony o ciemnych kolorach, to najwyższy czas zastąpić je delikatnymi firankami lub materiałem z kwiatowymi czy geometrycznymi wzorami. Dzięki temu prostemu zabiegowi pomieszczenie będzie wydawać się bardziej jasne i nasłonecznione, a podczas odpoczynku ciało będą muskać promienie słońca wdzierające się do sypialni.

Ta może zyskać zupełnie nowe oblicze dzięki nowym zdjęciom lub obrazom zdobiącym ściany. Ich powieszenie wywoła wyraźną, zauważalną zmianę - zwłaszcza jeśli zadba się o kolorystykę kontrastującą z kolorem ścian.

Przyjemne miejsce snu

Wiele osób uważa, że nie ma piękniejszego zapachu od tego charakterystycznego dla świeżej pościeli. Warto więc porządnie przewietrzyć ją na dworze, a potem ubrać w pachnące, wiosenne poszewki, które z pewnością wpłyną na poprawę komfortu wypoczynku. Jest jeszcze jeden czynnik sprawiający, że jakość snu będzie zdecydowanie lepsza - rodzaj materaca.

Można wybierać spośród tych piankowych i sprężynowych, których twardość warto dostosować do własnego poczucia komfortu. Najnowsze technologie pozwalają na to, by poza podstawowym wkładem, zaopatrzyć je w systemy podwyższające standardy. Należą do nich pianki termoelastyczne dostosowujące się do pozycji użytkowników, siedem stref twardości pozwalających zachować prawidłową postawę kręgosłupa, materiały antyalergiczne blokujące rozwój szkodliwych mikroorganizmów czy systemy wentylacyjne ułatwiające zachowanie czystości i jednocześnie blokujące gromadzenie się wilgoci.

Wiosna na ścianach

Niewielkie koszty wiążą się również z przemalowaniem ścian, co zapewne całkowicie odmieni sypialnię na wiosnę. Osoby lubiące odrobinę szaleństwa mogą pokusić się o intensywne kolory kojarzące się im z tą porą roku, choć zastosowanie bardziej “bezpiecznych” barw wcale nie musi wywoływać ponurej atmosfery. Wystarczy bowiem ozdobić choć jedną ze ścian wzorzystą tapetą rzucającą na pomieszczenie trochę inne światło lub pozostać przy intensywnych dodatkach, które będą kontrastować z neutralnym kolorem ścian.

Wygląda na to, że powoli można się przyzwyczajać do cieplejszych i coraz dłuższych dni - te zachęcają nas do wprowadzania zmian i nowości do naszego otoczenia. Warto tę wiosenną radość przenieść również do swojej sypialni i, korzystając z powyższych porad, sprawić, że w niej również zagości świeżość i pogodny klimat.