Wiadomości i blog

By stycznia 13, 2022 1 Komentarz

Materace nawierzchniowe - jakie mają właściwości i jak wpływają na nasze zdrowie?

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

Materace nawierzchniowe - jakie mają właściwości i jak wpływają na nasze zdrowie?

Na jakość snu ma wpływ bardzo wiele aspektów - zaliczyć można do nich chociażby odczuwany podczas wypoczynku poziom komfortu. Bardzo mocno oddziałuje na niego jakość oraz dobór materaca do spania, ponieważ źle dopasowany do potrzeb użytkownika może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Sposobem na dostosowanie podłoża do swoich potrzeb są materace nawierzchniowe - jakie mają właściwości i dla kogo są w szczególności polecane?

Materace nawierzchniowe - kiedy się je stosuje? 

Materace nawierzchniowe to bardzo funkcjonalne produkty, które umożliwiają podniesienie komfortu wypoczynku. Zostały zbudowane na bazie kilkucentymetrowej pianki wysokoelastycznej, lateksowej i termoelastycznej. W jakich jednak sytuacjach są one najczęściej stosowane? Najczęściej są wybierane przez osoby chcące wyregulować twardość docelowego materaca lub też wyrównać jego powierzchnię, która odkształciła się w wyniku intensywnej eksploatacji. W tej sytuacji modele nawierzchniowe pozwalają na zwiększenie lub zmniejszenie twardości, dzięki czemu osoba śpiąca może lepiej dostosować właściwości podłoża do własnych preferencji. Co więcej, produkty tego typu doskonale zdadzą egzamin w sytuacji, gdy śpimy na niewygodnej lub nierównej kanapie, pozwalając na ujednolicenie powierzchni, zdecydowanie podnosząc wygodę użytkowania. Materace nawierzchniowe mogą być również stosowane oddzielnie jako podłoże do spania w namiocie czy w celu zwiększenia komfortu wypoczynku w hotelu lub innym miejscu w podróży. 

Dla kogo polecane są materace nawierzchniowe?

Materace nawierzchniowe będą doskonałym wyborem dla wszystkich, którym zależy na najwyższym poziomie wygody podczas wypoczynku niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywają. To również doskonałe rozwiązanie dla osób nie mogących sobie pozwolić w danym momencie na inwestycję w nowy, klasyczny materac do swojego łóżka, a obecny niestety utracił już częściowo swoje pierwotne właściwości. Modele nawierzchniowe to także dobra opcja dla par o dużej różnicy wzrostu lub wagi, ponieważ elastyczna pianka ułatwi dostosowanie powierzchni do potrzeb obu użytkowników. Sprawdzą się również w przypadku użytkowników z zaburzeniami krążenia, ponieważ podłoża tego typu nie wywierają zbędnego nacisku na ciało, umożliwiając swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek, zapobiegając tym samym drętwieniu kończyn. Warto także wspomnieć, że będą idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa, ponieważ sprężysta powierzchnia zapewnia optymalne podparcie dla całej sylwetki, dopasowując się do naturalnych krzywizn. Dzięki tej właściwości, materace nawierzchniowe zdecydowanie ułatwiają efektywną refenerachę mięsni i stawów, zapewniając osobie śpiącej relaks i odprężenie. 

Właściwości materacy nawierzchniowych

Nie bez powodu materace nawierzchniowe stosowane są jako produkt poprawiający komfort snu - ich liczne właściwości nie tylko pozwalają na zwiększenie wygody wypoczynku, ale mają również dobroczynny wpływ na zdrowie użytkownika. Wyróżniają się przede wszystkim wysoką sprężystością i elastycznością, dzięki czemu zapewniają doskonałe podparcie dla całego ciała użytkownika, ułatwiając rozluźnienie i regenerację całego organizmu. Co więcej, piankowe wnętrze charakteryzuje się optymalną wentylacją wewnątrz wkładu, zapobiegając gromadzeniu się kurzu i namnażaniu roztoczy, co będzie szczególnie pożądane w przypadku alergików. Materace nawierzchniowe, dzięki swojej innowacyjnej budowie, pozwalają też chronić podstawowe podłoże przed nadmierną eksploatacją oraz utratą pierwotnych właściwości. 

Zalety materacy nawierzchniowych

Zalet materacy nawierzchniowych jest naprawdę wiele, przez co coraz częściej stosowane są sypialniach wielu użytkowników. Przede wszystkim pozwala odłożyć w czasie zakup nowego podłoża do spania w sytuacji, gdy stare uległo odkształceniu lub jego twardość już nam nie odpowiada. Ich zakładanie i ściąganie nie sprawia najmniejszego problemu, dlatego też z łatwością możemy dostosowywać podłoże do swoich potrzeb w dowolnym momencie. Dodatkowo, modele nawierzchniowe są lekkie i cienkie, dzięki czemu ich transport oraz przechowywanie nie powinno sprawić najmniejszego problemu. Co więcej, produkty tego typu jest bardzo łatwo utrzymać w czystości, ponieważ większość dostępnych na rynku posiada zdejmowalny pokrowiec, który można samodzielnie wyprać w pralce. 

Jaki materac nawierzchniowy wybrać? 

Na rynku dostępnych jest wiele materacy nawierzchniowych, jednak tylko niektóre z modeli zasługują na szczególną uwagę. Warto jednak przed zakupem określić swoje potrzeby i zdecydować, który rodzaj wypełnienia najlepiej sprawdzi się w naszej sypialni. Tak jak już wspominaliśmy - można wybierać spośród modeli lateksowych, wysokoelastycznych lub termoelastycznych. Na celownik dobrze jest na początek wziąć Hilding Tenor o wysokości 4 cm. Model ten zapewnia użytkownikowi delikatne uczucie chłodzenia, dając ciągłe uczucie świeżości. Wyróżnia się także właściwościami antyalergicznymi, wynikającymi z doskonałej wentylacji wewnątrz wkładu oraz zapobieganiu gromadzenia się wilgoci. Jego twardość jest średnia, co oznacza, że doskonale sprawdzi się wśród użytkowników ważących od 60 do 80 kg. 

Chcąc jednak zniwelować duże nierówności podłoża do spania, warto wybrać nieco grubszy materac. W związku z tym na uwagę zasługuje Hilding Bass, mający aż 7,5 cm wysokości. Będzie on idealną opcją dla osób mających na celu utwardzenie powierzchni do spania. Model ten został zbudowany na bazie pianki Velvet Touch, która cechuje się wysoką sprężystością, wytrzymałością i odpornością na odkształcenia, dzięki czemu możemy go użytkować bez bardzo długi czas bez obaw o utratę pierwotnych właściwości produktu.

Jaki rozmiar materaca nawierzchniowego wybrać?

Dokonując zakupu materaca nawierzchniowego warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj zastosowanego wypełnienia czy indywidualne właściwości produktu, ale również na jego rozmiar. Do łóżek jednoosobowych najczęściej stosuje się materace 90x200 oraz materace 100x200, dlatego też przed pójściem do sklepu dobrze jest dokładnie sprawdzić wymiary swojej powierzchni do spania. Do sypialni małżeńskiej zazwyczaj wybiera się całkiem spore modele (choć często jest to uzależnione od wielkości pomieszczenia), mające zapewnić każdemu z użytkowników podłoże o minimalnej szerokości 70 cm, dlatego też do łóżek dla par dobrą opcją są materace 140x200 lub też materace 160x200. Dla partnerów o dużej różnicy wagowej lub po prostu tych, chcących zapewnić sobie najwyższy komfort wypoczynku, najlepszą opcją będą materace 180x200. Dzięki temu każdy z użytkowników będzie miał szansę na wygodny sen i swobodną zmianę pozycji. 

Materace nawierzchniowe to produkty, które stale zyskują na popularności - wszystko ze względu na swoje wyjątkowe właściwości oraz innowacyjną budowę, pozwalającą na dostosowanie podłoża do spania do swoich potrzeb. 

Komentarz do artykułu

Opinie o artykułach publikowanych w naszym sklepie nie były weryfikowane przez sklep. Chcąc przejrzeć w pełni zweryfikowane opinie o sklepie i jego produktach zapraszamy na:

100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii 100% zweryfikowanych opinii

    • Pola A

      Mam materac nawierzchniowe nawet 2 jeden dla mojego łóżka jeden dla córki i szczerze jest genialnie!! plecy nie bolą wygodnie się spi

Napisz komentarz do artykułu

Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarze