Materace - Głuszyca - dolnośląskie

Z około 1300 roku pochodzi zapis wymieniający Głuszycę pod nazwą “Wustendorf” jako wieś biskupią zamieszkałą przez drwali i gonciarzy. Być może jej powstanie związane było z budowanym przez księcia Bolka I na koniec XIII wieku zamkiem na Rogowcu, gdyż później wieś należała do dóbr zamkowych. W XVI wieku czescy gwarkowie otrzymali przywilej na wydobycie w Głuszycy rud miedzi, jednak nie odkryto wówczas żadnych złóż, podobnie jak przy kolejnej próbie w 1714 roku. W tym okresie we wsi podobnie jak i w całym regionie zaczęło rozwijać się tkactwo chałupnicze, które stało się podstawowym zajęciem mieszkańców. W 1768 roku powstała w Głuszycy największa i najnowocześniejsza w Sudetach wykańczalnia płótna, która stała się podstawą rozwoju przemysłu włókienniczego w miejscowości. A co warto tutaj zobaczyć? Do wojewódzkiego rejestru zabytków wpisano późnobarokowy pałac, który obecnie służy jako budynek mieszkalny. Oprócz tego znajdziemy tutaj kościół Matki Bożej Królowej Polski czy wille, czyli tzw. pałac fabrykanta powstały w 1894 roku.

Materace Głuszyca

Urząd Miejski
Parkowa 9, 58-340 Głuszyca


tel.: 74 660 45 69

Godziny otwarcia:
poniedziałek 07:30–15:30
wtorek 07:30–15:30
środa 07:30–15:30
czwartek 07:30–15:30
piątek 07:30–15:30
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

W dzisiejszych czasach znaczna część naszego społeczeństwa wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na zdrowy sen. A czym on jest? Rozpoznajemy go po tym, że rano budzimy się wypoczęci, pełni sił i w dobrym humorze, natomiast charakteryzuje się wysoką jakością, a także właściwą długością oraz głębokością. Pełni on niezwykle ważną funkcję, gdyż odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz usprawnienie pracy licznych układów, w tym układy pokarmowego, nerwowego czy immunologicznego. Tak naprawdę można o niego zadbać na wiele sposobów, a najlepszym jest zmiana trybu życia. Obejmuje to wyeliminowanie czynników stresogennych, właściwe nawyki żywieniowe czy też zwiększenie poziomu aktualności fizycznej. Oprócz tego warto już dziś zastanowić się nad wyposażeniem swojego łóżka w materace Głuszyca.

Materace w Głuszyca do nabycia także w internecie

Sklepy stacjonarne kojarzą nam się z wysokiej jakości produktami, jednak w dzisiejszych czasach materace Głuszyca znajdziemy również w sklepach internetowych. Zakupy online stają się coraz popularniejsze, gdyż na stronie znajdziemy rzetelny opis, podane parametry do danego modelu oraz mamy możliwość zapoznania się z całym asortymentem. Produkty, które są tutaj dostępne, praktycznie niczym nie różnią się od tych samych dostępnych w sklepie.

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Głuszyca

Każdy z nas chce się budzić z uśmiechem na ustach w ramionach partnera. Jednak, aby było to możliwe, to warto postawić na materace Głuszyca. Są to modele wyróżniające się wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań. Najczęściej dzieli się je z uwagi na rodzaj wypełnienia, przez co na współczesnym rynku znajdziemy materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Głuszyca

Przy wyborze rozmiaru łóżka, pod uwagę należy wziąć zarówno metraż sypialni, jak i to, kto będzie na nim wypoczywał. Najczęściej łóżka pojedyncze sprawdzają się u nastolatków, singli oraz seniorów. Możemy wyposażyć je w materace Głuszyca, które gwarantują zdrowy sen. Aby było to możliwe, to warto wyposażyć je w modele dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji, w tym materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Głuszyca

Marzenie o zdrowym i spokojnym wypoczynku już dziś może stać się rzeczywistością! Wystarczy postawić na materace Głuszyca, których unikalna budowa oraz wynikające z wypełnienia właściwości, gwarantują najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, przez co są w stanie zapewnić wsparcie dla całej sylwetki. Przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje, gdyż na rynku znajdziemy materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Głuszyca

Nie da się zaprzeczyć, że łóżko, to nie tylko wysokiej jakości materace Głuszyca, ale także inne akcesoria sypialniane. Do najważniejszych zalicza się poduszka, która umożliwia właściwą stabilizację kręgosłupa w odcinku szyjnym, głowy oraz barków. Równie ważnym elementem wyposażenia łóżka jest kołdra. Pozwala ona na przyjemne otulenie ciała użytkownika, a także odpowiada za komfort termiczny w chłodne oraz upalne noce. Dla zwiększenia wygody oraz uzyskania higienicznych warunków do wypoczynku zaleca się wybieranie poszwy, które zostały wykonane z naturalnych materiałów.

Materace Głuszyca sklep stacjonarny

Chcesz zakupić materac do spania bez wychodzenia z domu? Odwiedź nasz sklep internetowy, w którym znajdziesz wysokiej jakości produkty! Odznaczają się one unikalną budową oraz wyjątkowymi właściwościami, przez co z pewnością dopasujesz je do osobistych preferencji. A w razie problemów - skontaktuj się z nami przez czat!

Wybrani najlepsi producenci materacy