Materace - Sobótka - dolnośląskie

Nazwa Sobótka pochodzi od zdrobnienia polskiej nazwy szóstego dnia tygodnia soboty i odbywających się tutaj w ten dzień targów. Sama miejscowość po raz pierwszy wzmiankowana była w 1148 roku w bulli Eugeniusza III jako osada targowa. Przywilej odbywania targów nadał osadzie książę Bolesław I Wysoki w 1193 roku, natomiast w 1221 Henryk Brodaty na prośbę opata Witosława nadał jej prawa miejskie na prawie średzkim. Niestety, podobnie jak większość Śląska splądrowana przez husytów w 1428 roku. Po wielu latach, w 1494 roku została wykupiona przez zakon i wówczas przeżywała rozkwit w czasie habsburskich rządów w Czechach od 1526 roku. Zapewne jednak bardziej interesuje nas, co można tutaj obecnie zwiedzić. Otóż znajdziemy tutaj wiele zabytków, w tym kościół - sanktuarium św. Anny Samotrzeciej z XIV wieku. Legenda głosi, że figura św. Anny Samotrzeciej prawdopodobnie została przywieziona z Kijowa przez żonę Piotra Włosta w XII wieku. Natomiast od 2005 roku w ołtarzu głównym znajduje się XIX-wieczny obraz Matki Boskiej namalowany przez nieznanego artystę otrzymany z Muzeum Archidiecezjalnego we Wrocławiu. Oprócz tego znajdziemy tutaj wybudowany w 1739 roku kościół św. Jakuba Apostoła. Jest to budowla w stylu barokowym, z fragmentami gotyckimi. Nie można również zapomnieć o ratuszu czy domu na ul. św. Jakuba 18, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ślężańskie z lapidarium.

Materace Sobótka

Urząd Miasta i Gminy
Rynek 1, 55-050 Sobótka


tel.: 71 316 20 43

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:30-15:30
wtorek 7:30-15:30
środa 7:30-17:00
czwartek 7:30-15:30
piątek 7:30-14:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

W dzisiejszych czasach coraz większa część z nas zastanawia się nad tym, jak zwiększyć poziom swojej energii, aby móc efektywnie wykonywać swoje obowiązki. Wyróżnia się tutaj wiele sposobów, a jednym z nich jest zadbanie o zdrowy sen. Charakteryzuje się on wysoką jakością, odpowiednią głębokością oraz długością dopasowana do wieku użytkownika. Możemy go z łatwością rozpoznać po tym, że każdego ranka budzimy się wypoczęci, pełni energii, a także w dobrym humorze. Jest on szczególnie ważny, gdyż przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Natomiast, na dłuższą metę zdrowy sen wspomaga pracę licznych układów, w tym układu pokarmowego, nerwowego czy immunologicznego. Zmiany powinny obejmować również stworzenie komfortowego łóżka, które jest wyłączone w materace Sobótka. Pamiętajmy jednak, że przy ich wyborze uwzględnia się kilka ważnych czynników, które obejmują osobiste potrzeby oraz preferencje użytkownika.

Materace w Sobótka do nabycia także w internecie

Inwestując w wysokiej jakości materace Sobótka, często zastanawiamy się, gdzie możemy nabyć idealny dla siebie model. Jak się okazuje - możemy udać się do sklepu stacjonarnego, jak i zamówić je w sklepie internetowym. Z pewnością druga opcja pozwoli nam zaoszczędzić czas, a także mamy dostęp do całego asortymentu. Warto również zaznaczyć, że poprzez dokładne przejrzenie ofert oraz zapoznanie się z parametrami poszczególnych modeli, możemy znaleźć idealne dla siebie podłoże do spania.

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Sobótka

Poszukując idealnego podłoża do spania do sypialni małżeńskiej, warto wziąć pod uwagę materace Sobótka. Są to modele dostępne w trzech wariantach, czyli jako materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Różnią się one wypełnieniem oraz unikalnymi cechami, dlatego pamiętajmy, że przy ich wyborze uwzględnia się osobiste preferencje nie jednej, a dwóch osób. Co więcej, modele dwuosobowe charakteryzują się wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Sobótka

Materace Sobótka do łóżek pojedynczych najczęściej obejmują modele 80x200 cm czy też 90x200 cm. Sprawdzą się one przede wszystkim w małych sypialniach, a także tych stworzonych dla dzieci, nastolatków czy singli. Są one jednak dostępne w różnych wariantach, z uwagi na co przy ich wyborze uwzględnia się wiele czynników, w tym osobiste potrzeby i preferencje użytkownika. Być może nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale na współczesnym rynku znajdziemy wysokiej jakości materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Sobótka

Bez dwóch zdań współczesny człowiek stawia przede wszystkim na wygodne rozwiązania. Obejmuje to m.in. materace Sobótka, które uważa się za najważniejszy element wyposażenia łóżka. Są one w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała, a wszystko to dzięki wyjątkowemu wypełnieniu. Może ono składać się z nowoczesnej pianki, przez co tworzą materace piankowe lub sprężyn kieszeniowych, czyli tzw. materace sprężynowe. Oznacza to, że każdy z nas może zadbać o zdrowy i efektywny wypoczynek!

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Sobótka

Właściwe skomponowane łóżko to nie tylko materace Sobótka, ale także różnego rodzaju akcesoria sypialniane. W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę poszwy, które są odpowiedzialne za ochronę kołdry i poduszki, a także odpowiednie podkreślenie aranżacji w sypialni. Oprócz tego nie można zapomnieć o kołdrach, które gwarantują przyjemne wrażenie otulenia oraz komfort termiczny. Na końcu są równie ważne poduszki, zapewniające wsparcie górnych partii ciała.

Materace Sobótka sklep stacjonarny

Chcesz zainwestować w wysokiej jakości materace Sobótka? Zapraszamy do naszego sklepu, w którym zostaniesz obsłużony w profesjonalny sposób! Poczujesz się jak w sklepie stacjonarnym, a w razie wątpliwości, nasz personel chętnie pomoże dobrać materac do twoich potrzeb. Nie wahaj się i napisz do nas na czacie lub porozmawiaj z naszą obsługą!

Wybrani najlepsi producenci materacy