Materace - Jelenia Góra - dolnośląskie

Jelenia Góra to piękne miasto położone w dolinie rzeki Bóbr, w województwie dolnośląskim. Miasto liczy około 77 tysięcy mieszkańców, co pokazały dane z końca 2022 roku. Jelenia Góra jest jednym z największych ośrodków turystycznych w regionie. Historycznie miasto położone jest na Dolnym Śląsku, a swoją lokację miejską uzyskała przed rokiem 1281. W latach 1108-1112 na miejscu Zielonej Góry powstał nieznany z nazwy słowiański gród, którego prawdopodobnym założycielem był Bolesław III Krzywousty. W czasach średniowiecza Jelenia Góra była ważnym ośrodkiem rzemiosła, a w XVII wieku została odbudowana po wojnie trzydziestoletniej i stała się miejscem ucieczki dla wielu artystów. W Jeleniej Górze warto zobaczyć wiele zabytków, takich jak ratusz z XVIII wieku zbudowany w stylu klasycystycznym oraz Bazylikę mniejszą pw. św. Erazma i Pankracego z XVI wieku. Ciekawym obiektem jest również pałac Schaffgotschów z XVIII wieku oraz zamek Chojnik z XIV wieku. Miasto jest też otoczone malowniczymi wzgórzami i parkami, takimi jak Park Zdrojowy, w którym znajduje się wiele fontann i altanek, oraz Park Norweski z cennymi gatunkami drzew. Jelenia Góra to także doskonałe miejsce dla miłośników sportów zimowych, ponieważ w pobliżu znajduje się wiele ośrodków narciarskich. W okolicach miasta znajdują się też liczne szlaki turystyczne, które prowadzą przez góry i malownicze krajobrazy.

Materace Jelenia Góra

Urząd Miasta
plac Ratuszowy 58, 58-500 Jelenia Góra


tel.: 75 754 61 01

Godziny otwarcia:
poniedziałek 07:30–15:15
wtorek 07:30–15:15
środa 07:30–15:15
czwartek 07:30–16:15
piątek 07:30–14:15
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Sen w życiu człowieka jest bardzo ważny, dlatego należy zadbać o to, aby był on jak najlepszy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pomieszczenie, w którym chcemy spać. Musi być w nim ciemno oraz muszą być wyłączone wszelkie sprzęty, które wydają jakieś dźwięki. Należy pamiętać również o tym, aby co najmniej pół godziny przed snem nie używać urządzeń emitujących niebieskie światło, ponieważ może nam to zakłócić spokojne zasypianie. Jeśli sen ma być zdrowy i długi, to koniecznie trzeba zainwestować w dobrej jakości materac, który będzie dostosowany do potrzeb oraz preferencji jego użytkownika.

Materace Jelenia Góra do nabycia także w internecie!

Internet jest cudownym wynalazkiem, ponieważ bardzo ułatwia człowiekowi codzienne życie. Dzięki niemu możesz sprawdzić, jaka obecnie panuje pogoda w danym mieście, czy znaleźć przepis na pyszny obiad, ale to nie wszystko! Internet daje również możliwość kupowania różnych rzeczy bez wychodzenia z domu i jednymi z takich produktów są oczywiście materace. Wystarczy około 15 minut, aby wybrać, skonsultować się ze specjalistą na czacie oraz zakupić wybrany wcześniej model materaca, co jest naprawdę wspaniałe!

Materace dla par 140x200 cm do kupienia również w Jelenia Góra!

Pary wybierając dla siebie idealny materac, muszą zwrócić przede wszystkim na dwie rzeczy: rozmiar produktu oraz to, z czego jest wykonany. Materace 140x200 cm będą idealnym modelem dla par właśnie ze względu na swoją dość sporą wielkość. Jeśli chodzi o wypełnienie, to można wyróżnić dwa podstawowe: pianki oraz sprężyny. Materace piankowe 140x200 cm są świetnym wyborem dla par o mniejszej masie ciała oraz takich, które cenią sobie dużą wygodę, natomiast materace sprężynowe 140x200 cm idealnie sprawdzą się u par, które ważą dość sporo oraz tych, które mają problemy z kręgosłupem. Nowoczesnym rozwiązaniem będą materace hybrydowe 140x200 cm, które są wykonane z pianek i ze sprężyn oraz posiadają cechy obu tych materiałów, co sprawia, że są bardzo uniwersalnymi modelami.

Materace do łóżek pojedynczych 90x200 cm w Jelenia Góra!

Dzieci w wieku szkolnym, nastolatkowie oraz osoby dorosłe, które śpią same, nie potrzebują do spania bardzo dużego łoża małżeńskiego, więc warto postawić na mniejszy model. Materace 90x200 cm również są zazwyczaj wykonane z pianek lub ze sprężyn, lub połączenia tych dwóch materiałów. Materace piankowe 90x200 cm są bardzo miękkie, a materace sprężynowe 90x200 cm charakteryzują się dużą sprężystością. Materace hybrydowe 90x200 cm, czyli te wykonane zarówno z pianek, jak i sprężyn mają właściwości obu wcześniej opisanych modeli materacy i są idealnym wyborem prawie dla wszystkich!

Materace dla wygodnych 100x200 cm - kupisz je w Jelenia Góra!

Wygoda materacy to ich najważniejsza cecha, dlatego właśnie takie modele są najbardziej pożądane. Materace 100x200 cm idealnie sprawdzą się dla osób lubiących nieco więcej przestrzeni w łóżku. Można wyróżnić materace hybrydowe 100x200 cm, które zbudowane są z różnych pianek oraz sprężyn i charakteryzują się bardzo dużą wygodą. Kolejnymi cenionymi przez klientów produktami do spania są materace piankowe 100x200 cm oraz materace sprężynowe 100x200 cm. Te pierwsze są bardzo wygodne i miękkie, a drugie cechuje wyjątkowa sprężystość.

Kołdry, poduszki, poszwy - kup je w Jelenia Góra!

Elementami, których nie może zabraknąć na łóżku, są poduszki, kołdra oraz poszewki. Zadaniem poduszki jest idealne podtrzymywanie szyi i głowy, aby te po wstaniu nie bolały i były w pełni sprawne. Natomiast kołdra odpowiedzialna jest za ogrzewanie ciała podczas chłodniejszych nocy. Poszewki na kołdry i poduszki powinny być przewiewne oraz wykonane z naturalnych materiałów. Zimą szczególnie polecamy flanelę, zaś latem len, który pozwoli skórze oddychać. Świetną pościelą całoroczną są te wykonane z bawełny.

Materace Jelenia Góra - sklep stacjonarny

Nadal nie jesteś przekonany do zakupu materaca online? Nie martw się, nasi eksperci dostępni na czacie z wielką chęcią pomogą Ci w wyborze najlepszego produktu do spania!

Wybrani najlepsi producenci materacy